Cesta do Provensalska

Cesta do Provensalska https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/271268/bmid_cesta-do-provensalska-yva-271268.jpg 3 4 3

Život je plný prekvapení. Presvedčí sa o tom aj zdravotná sestra v bratislavskej nemocnici, do ktorej sa beznádejne zamiluje primár. Mladá žena mu však nemôže opätovať city pre vážnu prekážku. Je teda navždy odsúdená trápiť sa? Alebo neodolá jeho ustavičnému naliehaniu? V čase najväčšej beznádeje sa žena odhodlá tráviť dovolenku v slnečnom Provensalsku. Netuší, že šarmantný francúzsky bankár, ktorého spoznáva uprostred malebnej prírody, jej prevráti život naruby. Primár je však skalopevne rozhodnutý nevzdať sa svojej životnej lásky a tvrdo o ňu bojuje. Podarí sa hlavnej hrdinke vymaniť z jeho vplyvu a kráčať svojou cestou? Rozpozná pravú lásku a unikne nebezpečenstvu, ktoré na ňu striehne?... celý text

patricia8137
12.03.2023 3 z 5

Kniha CESTA DO PROVENSALSKA je mojou druhou prečítanou knihou od autorky. Rada si občas prečítam príbehy z bežného života, a keďže som od autorky čítala knihu KÝM JE ČAS, ktorá sa mi páčila, rozhodla som sa siahnuť aj po jej ďalšej knihe. Musím sa priznať, že som sa hneď na začiatku stratila v časovej osi, chýbalo mi tam vymedzenie kapitol - dej sa mi zdal neusporiadaný, skákalo sa z jednej situácie do druhej. Opisy prostredia Provensalska mohli byť trošku detailnejšie, ale nevadilo mi to až tak veľmi, keďže sa v príbehu dialo veľa vecí, a potom by bola kniha zbytočne dlhá. Po prečítaní som zistila, že tento príbeh je voľným pokračovaním knihy ELIZA:ZVÁDZAJ MA POMALY, a možno preto som nemala pocit stotožnenia sa s hlavnou hrdinkou. Celkovo to bolo jednoduché, nenáročné čítanie, ale nevyvolalo vo mne žiadne emócie.

Ildi
03.12.2018 2 z 5

Po dlhej dobe kniha, ktorá ma úplne, že trápila. Skákalo sa tam zo situácie na situáciu a veľa vecí ani nebolo dokončené.

s_lina
01.12.2018 2 z 5

Na knihe sa mi pacili porovnania Slovakov a Francuzov. Inak dej nebol usporiadany. Skakalo sa z jednej situacie do druhej bez toho, aby boli nejako vymedzene kapitoly.

2020  76%Šťastné náhody
2020  87%Chcem tak veľa?