rosalee3974 rosalee3974 komentáře u knih

Jiří z Poděbrad Jiří z Poděbrad Josef Macek

Kniha se čte velice dobře, nicméně musím podotknout, že autor není vůbec objektivní, jak by správný historik měl být, a vychvaluje Jiřího z Poděbrad až do nebe - nechci králi dvojího lidu ubírat nějaké zásluhy, tak či tak musel ujít dlouhou cestu, než se jím stal, nicméně povyšovat ho nad jiné osoby, které se dopouštěly stejných podvodů a lstí, jako on, je neprofesionální...

26.04.2017 3 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Mám Jane Austenovou velice ráda, ale tento román mi dal trochu zabrat... Ačkoliv mi nedělalo potíže přečíst dvakrát Pýchu a předsudek (a co si budeme vykládat, někdy je to zdlouhavé čtení), musela jsem se v jednu chvíli donutit tuto knihu dočíst. Měla jsem pocit, jako kdyby ani sama autorka tenkrát nevěděla, co si s příběhem počít, ale posléze se děj konečně začal hýbat tím typickým austenovským tempem, tudíž jsem byla ráda, že jsem si dala tu práci a knížku dočetla.

17.02.2017 4 z 5

Vraždy ve znamení hvězdy Vraždy ve znamení hvězdy František Kalenda

Velice dobře napsaná detektivka, musím sice uznat, že ze začátku trochu chaotická - i když ne v pravém slova smyslu, člověk si akorát musí domýšlet nějaké detaily z minulosti postav, která je často zmiňována, ale i tyto detaily jsou v průběhu knihy vysvětleny (většina z nich, ostatní asi nejsou důležité, nebo se toho dočkáme v dalším díle). Rozhodně doporučuji pro ty, kteří ocení dobrou historickou detektivku. Doufám, že pokračování vyjde co nejdřív.

10.02.2017 5 z 5

Poslední strážce Poslední strážce Jeff Grubb

Velmi čtivá kniha, právě jsem ji dokončila. Začíná předmluvou překladatele, který již předem počítá s tím, že knihu si přečteme ještě jednou, jelikož nás její děj vtáhne do nekonečného víru, kvůli kterému uvidíme jen část příběhu a důležité, ale titěrné náznaky a detaily zůstanou našim očím skryty. Měl pravdu...
Jinak nemám, co bych vytkla, přečetla jsem ji během dvou dnů a jen podnítila touhu přečíst všechny ostatní knihy ze série WarCraftu :-)

07.02.2017 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, i když mi už některé části připadají příliš idealistické, stejně si ji ráda přečtu znova a znova. Nedám na ni dopustit.

03.01.2017 5 z 5

Svatý Xaverius Svatý Xaverius Jakub Arbes

Za mě pět hvězdiček, příběh se mi velice líbil, a starší forma češtiny přímo hladila na duši :-)

03.01.2017 5 z 5