ropotamo ropotamo komentáře u knih

Máme doma alkoholika Máme doma alkoholika Barbora Houfová

Dle anotace jsem čekala popis soužití s alkoholikem s nadsázkou a humorem, ale knížka nebyla vtipná ani trochu. V podstatě ani náhled do pocitů blízkých lidí alkoholika se nekonal. De facto knížka o ničem a ani neodradí od pití. Nicméně snaha se cení, tak aspoň dvě hvězdy.

25.06.2023 2 z 5

Pověz včelám, že se nevrátím Pověz včelám, že se nevrátím Diana Gabaldon

Na můj vkus zdlouhavé, některé pasáže jsem přeskakovala. Opravdu nemusím dopodrobna vědět, jak Claire míchá masti a přemýšlí co udělá k večeři, zvlášť když je to na 2 a více stran. Kniha by se pak zúžila na polovinu a to by bylo jenom dobře. Dějová linka je napínavá, ale tyto výlevy autorky zbytečně odvádí pozornost.

25.06.2023 3 z 5

Stejná jako ona Stejná jako ona Nora Roberts

Žádný literární skvost to tedy není. Naprostá oddechovka, kterou jsem četla na odreagování mezi knihami s těžkými tématy k zamyšlení. Děj knihy po čase úplně zapomenu, ale svůj účel (odreagování) splnila, proto 2 hvězdy.

18.05.2023 2 z 5

Německá dívka Německá dívka Armando Lucas Correa

Krásný příběh o tom, jak snadno lze zničit lidský život.

14.01.2023 5 z 5

Zlomení Zlomení Martina Cole

Martinu Cole si pamatuji ze svých mladých let a její knihy mě moc bavily. Byly vždy napínavé a děj dobře vystavěný. Nyní lehké zklamání. Chvílemi jsem měla pocit, že se nechala inspirovat krimi seriály, jenž vysílají komerční TV.

12.11.2022 3 z 5

Až půjdeš, zavři za sebou Až půjdeš, zavři za sebou Anna Moricová

Téma zvolené dobře, ale styl mi přijde vhodný pro mladší čtenářky. Chyběl mi závěr, čekala jsem nějaké rozuzlení.

13.09.2022 4 z 5

Dotknout se duše Dotknout se duše Marek Holeček

Skrze rozhovor nám bylo umožněno trochu poodkrýt povahu, názory, postoj k životu tohoto výjimečného muže. Obdivuji jeho pozitivitu a odvahu jít za svými sny. Kniha čtivá, doplněná krásnými fotografiemi.

04.09.2022 5 z 5

Maminka vaří líp, miláčku Maminka vaří líp, miláčku Alena Jakoubková

První a poslední kniha od autorky. Chvílemi jsem měla pocit, že čtu červenou knihovnu, chvílemi deníček patnáctileté puberťačky. Od dospělé "spisovatelky" (já bych ji tak rozhodně nenazvala), bych čekala alespoň průměrnou slovní zásobu. Nedoporučuji, naprostá ztráta času. Hvězdička proto ani jedna

24.08.2022 odpad!

Kořist Kořist Wilbur Smith

Typický Wilbur Smith, trocha napětí, trocha romantiky, na závěr happyend. Pohodovka na letní relax u bazénu

26.07.2022 4 z 5