RenataDvorni RenataDvorni komentáře u knih

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

I když mě hokej nezajímá, kniha byla napsána tak, že mě zajímat začal :) Příběhy postav jsou velmi silné.

22.11.2023 5 z 5

Kdyby Kdyby Simona Votyová

Mně se naopak líbilo, jak si Sabina Voty hraje se slovy a přirovnáními. Bylo to hodně mrazivé a ano depresivní také, ale to k tomu patřilo. Jednalo se o znásilnění, potrat a nedozírné následky. Držím této mladičké spisovatelce palce.

22.11.2023 5 z 5

Kdyby Kdyby Simona Votyová

(SPOILER) Na tuto knihu jsem narazila náhodou na Světě knihy a zaujal mě nápad dvou verzí příběhu a také fakt, že ji napsala dcera s matkou. Přečetla jsem ji během tří večerů, protože jsem se od ní nemohla odtrhnout. Nedokážu říct, která verze byla silnější. Tahání se o dceru s člověkem, který defacto zničil hrdince život a nebo neustálé sebetrýznění hrdinky, co se rozhodla dítě si nenechat a toto rozhodnutí ji léta mučí? Obojí bylo neskutečně silné. Líbilo se mi také zpracování dalších postav, především pak bratra. Zajímavé bylo i to, že jedna verze byla psaná pouze očima hrdinky, oproti tomu druhá očima všech zúčastněných. Pro mě je toto setkání s autorkami prvotní, ale od teď si od nich přečtu vše ostatní. Velice mě nadchly.

17.05.2023 5 z 5

Oceán na konci cesty Oceán na konci cesty Neil Gaiman

Hororová pohádka pro dospělé, kde je velmi tenká čára mezi realitou a fantazií. Četla jsem jedním dechem a to nejsem fanouškem fantasy, přesto mě to moc bavilo. Ale zhruba ve třičtvrtině mi děj přišel už moc zamotaný a až příliš fantasmagoristický, i když to byl zřejmě účel. Někdo tu psal, že po přečtení si připadal, že ho někdo jemně pohladil, no já si spíš připadala, že mě někdo bacil palicí po hlavě. Ne proto, že by se mi to nelíbilo, ale zůstala ve mně viset spousta otázek a i temna, kdy si představujete malého chlapce, pro kterého byl život tak náročný až se dostal do říše temnoty a je jedno, jestli jen ve své fantazii nebo i v realitě. Konec mi přišel trochu slabší. Celou knihu nádherně doplňují ilustrace.

24.04.2023 4 z 5

Zen jak sviň* Zen jak sviň* Monica Sweeney

Vtipné, oddechové, ale i k zamyšlení.

23.05.2023 5 z 5