Raduška01 Raduška01 komentáře u knih

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Napsat v dnešní době poutavý a jedinečný román je nadlidský úkol, ale této mladé autorce se to podařilo naprosto dokonale a s přehledem.

04.01.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Moc nechápu ty komentáře lidí, kteří by uvítali pár stránek navíc. Vezměte tu knihu prostě takovou, jaká je, protože takhle je dokonalá.

07.05.2019 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Všichni, co zde píší komentáře typu, že valná část knihy je zbytečná a celkově by kniha vůbec nemusela být tak dlouhá, zřejmě nechápou pravou podstatu a strukturu románu. Pokud někdo chce nějakým způsobem dílo hodnotit, tak na něj musí nahlížet z hlediska doby, kdy vzniklo. V dnešní době vznikají díla, ve kterých je možné vše a mohou být napsána jakýmkoli způsobem, ale nebylo tomu tak vždy. Dnes se nahlíží na román jako na přeslazený příběh o lásce, zklamání apod., ale není tomu tak. Román je hlavní linie příběhu, která se rozvětvuje na desítky menších příběhů, které se také rozvětvují... Proto je dílo tak obsáhlé, navíc je součástí literárního kánonu. Kdyby to byl jen obyčejný příběh, tak se o něm nevyučuje na středních školách. Někomu se může líbit a někomu nemusí, ale to neznamená, že nepatří mezi díla, která jsou na vrcholu literární tvorby a přes která už nelze jít dál, což by měl ocenit každý, kdo má alespoň trochu literárního citu.

09.02.2018 5 z 5

Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2 Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2 Tara Bennett

Pro ty, kdo milují sérii Cizinka a zhlédli i seriál, je tato kniha nezbytností. Provází nás od průběhu natáčení každého dílu prvních dvou řad, šitím kostýmů, výrobou zbraní, až po osobní názory a poznámky samotných herců, režisérů a všech, co se podíleli na vzniku seriálu. Nemluvě o nádherných fotografiích. Za mě doporučuji, zajímavě zpracovaná kniha.

25.10.2017 5 z 5