R0RI R0RI komentáře u knih

Kóma Kóma Robin Cook

Táto kniha ma bavila asi najviac od R.Cooka i keď objektívne dodávam,že som ju čítala ako prvú a teda nebola ešte taká "opozeraná" .

21.01.2019 4 z 5

Citadela Citadela Antoine de Saint-Exupéry

Citadela je plná hlbokých myšlienok nad ktorými sa nedá neuvažovať.Niektoré tieto múdrosti sa miestami opakovali ale nemyslím si,žeby to bolo na škodu skôr naopak.I keď som ju prečítala a trvalo mi to teda poriadne dlho,stále mám pocit že je v nej čo čítať a preto knihu raz začas beriem do rúk.

01.10.2017 5 z 5

Nebolo mi do smiechu Nebolo mi do smiechu Joseph Heller

Skvelé čítanie a ospravedlňujem sa pánovi Hellerovi do neba,že mi bolo miestami do smiechu.

27.05.2017 5 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Hlavu som objavila v našej domácej knižničke ešte keď som bola na základnej škole a prečítala som ju i keď som absolútne nerozumela o čo ide.Neskôr som sa znova ku nej vrátila a až vtedy som ocenila túto úžasnú knihu,čítala som ju už viackrát a vždy ma pobaví Yossarian.Odporúčam prečítať aj pokračovanie Záverečná.

01.05.2017 5 z 5

Reportér Reportér Arthur Hailey

Knihu hodnotím kladne,páčila sa mi a bola by to moja obľúbená kniha od A.Hailey-a nebyť takého konca.

28.03.2017 5 z 5

Letisko Letisko Arthur Hailey

Arthur Hailey píše svojským štýlom kde danú tému rozpitváva až do tých najmenších podrobností čo nie je na škodu.Kniha ma bavila od začiatku až do konca a bolo zaujímavé čítať o všetkých tých problémoch letiska,ktoré by som sa inak nedozvedela.

19.03.2017 5 z 5

Sekty satanských bohů Sekty satanských bohů Václav Pavel Borovička

Toto bola jediná kniha od V.P.Borovičku,ktorú som dočítala s veľkými problémami.Tiež nerozumiem to čo sa tu píše v komentároch a to prečo to tí ľudia znášali a nechali si robiť všetky tie veci..miestami mi pri čítaní bolo doslova zle - brrrr.

19.08.2016 3 z 5

Mafia Mafia Václav Pavel Borovička

Borovička a jeho majstrovské písanie tentokrát v hlavnej úlohe mafia..príbehy,ktoré určite zaujmú aj čitateľov,ktorí až tak neobľubujú literatúru faktu.Skvelo napísané.

07.06.2016 5 z 5

Případ plukovníka Abela Případ plukovníka Abela Václav Pavel Borovička

Tento špión plukovník Abel mi očaril a neviem či je to tým akým bol človekom-statočný,vytrvalý,trpezlivý a keď niečo povedal tak si za tým stál alebo tým ako V.P.Borovička poddal tento príbeh.Kniha sa mi veľmi páčila.

04.05.2016 5 z 5

Corleone-rodina krstného otca Corleone-rodina krstného otca Mario Puzo

Knihu som dostala ako darček a keďže som bola nahnevaná,že si niekto iný dovolil písať Puzov príbeh,tak som ju odmietala čítať..nakoniec mi to predsa len nedalo a don Corleone ma zlákal.
Mám také zmiešané pocity autor síce celkom pekne vyplnil miesta,ktoré boli v Krstnom otcovi spomenuté len okrajovo,ale stále mi tam chýbal taký ten pravý Krstný otec.Asi to je tým,že Mario Puzo bol len jeden!

15.04.2016 4 z 5

Rodina Rodina Mario Puzo

Prečítala som všetky Puzove knihy a Rodina je v mojom pomyselnom rebríčku ako dvojka.Skvelo napísaná kniha o rodine Borgiovcov-mafia a jej počiatky,ktoré vznikali už od pápeža.
Až mi je ľúto,že toto je posledná kniha..

10.04.2016 5 z 5

Omerta Omerta Mario Puzo

Po prečítaní knihy z mojej strany spokojnosť,zaujímavý dej do ktorého som sa vedela vžiť aj preto som knihu mala prečítanú veľmi rýchlo.

07.04.2016 4 z 5

Posledný Don Posledný Don Mario Puzo

Cez to všetko,že ma kniha aj záporné hodnotenie tak mne sa kniha páčila.Dej je postavený zaujímavo..vždy som si myslela,že členovia rodiny držia spolu a tu sú proti sebe.Na jednej strane skvelá dvojica Cross a Pippi (syn-otec),na druhej čierna ovca rodiny Dante a i keď ich stmeľoval don Domenico skončilo to ako skončilo :) ..prečítajte si a budete vedieť.. :)

05.04.2016 4 z 5

Štvrtý K Štvrtý K Mario Puzo

Od Maria Puza mám prečítané všetky knihy.Táto je jediná,ktorá ma až tak neoslovila i keď nemôžem povedať,že by ma vyslovene nebavila.Boli tam zaujímave pasáže,ale aj také keď som si pomyslela,že už by som mohla byť kúsok ďalej.

01.04.2016 3 z 5

Sicílčan Sicílčan Mario Puzo

Na túto knihu som sa veľmi tešila a i keď je to len tak okrajom o Michaelovi Corleonovi vôbec som to nebrala nakoniec tragicky.Knihy netreba porovnávať,každá od M.Puza má niečo do seba.
V tejto je to príbeh sicilského banditu Turiho Giuliana,ktorý skutočne žil.Páči sa mi ako nádherne popísal prostredie,prírodu Sicílie,chvíľami som mala dojem,že som tam s nimi ako partizánka.Koniec knihy ma zarmútil..tak to asi býva v skutočnom svete..ale tak umrie každý,kto zradí Giuliana!

20.03.2016 4 z 5

Blázni zomierajú Blázni zomierajú Mario Puzo

Toto nie je príbeh lásky :) takto Mario Puzo začal rozprávať tento príbeh a našťastie som mu uverila a čítala ďalej.Hlavný hrdina začínajúci spisovateľ Merlyn sa prediera svojím životom a veľmi sa mu nedarí.I keď nie je dej z prostredia mafie ale je vsadený do kasína v Las Vegas tak ma kniha zaujala.Sem-tam ma čítanie pobavilo a bolo aj že ma hnevala..len blázni zomierajú..

11.03.2016 4 z 5

Šesť mŕtvych na ceste do Mníchova Šesť mŕtvych na ceste do Mníchova Mario Puzo

Kniha má len malinko strán,mala som ju prečítanú dosť rýchlo,ale myslím,že vôbec jej neuberá na kvalite.Ma strhujúci dej a zároveň je to smutný pribeh Michaela Rogana a musím sa priznať,že som mu fandila po celú dobu jeho pomsty.

02.03.2016 4 z 5

Šťastná pútnička Šťastná pútnička Mario Puzo

Pôsobivý príbeh jednoduchej ženy.Kniha ma chytila hneď na začiatku a čítala sa mi dobre až do konca. Mario Puzo je skvelý rozprávač.

28.02.2016 4 z 5

Temná aréna Temná aréna Mario Puzo

Mario Puzo tu odkrýva život v povojnovom Nemecku..príbeh Waltera z ktorého vojna urobila drsného chlapa a Helly. Osudy týchto hrdinov sú presvedčivé,len koniec knihy mohol byť ešte kúsok ďalej .Kniha sa mi páčila a nielen tým,že ju napísal môj obľúbený spisovateľ.

22.02.2016 4 z 5

Krstný otec Krstný otec Mario Puzo

Moja srdcovka,chcem ju citat znova a znova..pre mna jednoznacne najlepsia kniha vobec.

30.01.2016