pydla pydla komentáře u knih

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

Tak jsem tuhle bichli konečně dočetl. Jednoznačně je to dobré čtení, procházka naší minulostí. Ale je tady ale. Je, podle mého, škoda, že pan Follet neuchopil tuto látku jinak. Skoro půl knihy se řeší práva černochů, ale jen z politického hlediska a nijak do hloubky.Např. o Ku-Klux-klanu se jen zmíní slůvkem, přičemž tady by to bylo zajímavé čtení.Celkově se mi tato kniha zdá spíše jako ochutnávka, jako obsah knihy. Od jednoho historického tématu pohopsává na jiný a jen tak klovne do tématu a zase pryč. Některé velké věci popsal šmahem ( např.pád komunismu, Vietnamskou válku, Koreu ). Je to škoda. Tento díl knihy, se dal uchopit mnohem zajímavěji a čtivěji, proto jen čtyři hvězdičky. Ale i tak doporučuji přečíst, hlavně pamětníkům.

05.06.2015 4 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Výborné čtení. Pěkně shrnutý sled dějin a politických názorů a postojů světových mocností před a během 1.světové války, vyprávěné z pohledu fiktivních postav. Ruská revoluce, světová válka a proč nebyla ukončena dříve. Osudy rodin. Jedině doporučuji přečíst včetně druhého dílu.

06.05.2015

Bourneova zrada Bourneova zrada Eric Van Lustbader

Souhlasím, že první tři díly, psané R.Ludlumem jsou skvělé. Agent, po kterém jde kde kdo a on ani neví proč je skvělý námět. Postupné vzpomínky a hovory sám se sebou jsou sice občas únavné, ale pro pochopení Bourna nezbytné. Ve třetím dílu je Bournovi 50 let, tak už čtvrtý díl psaný Lustbaderem, trochu postrádá začátek. Je to vzpomínka? Pátý díl a každý další je tedy návrat do minulosti? Nebo zkrátka více než padesátiletý dává na frak mladíčkům? Pokud se nad tímto nepozastavíte, tak čtení je výborné, špionážně propracované. Skvělé čtení.

31.12.2014

Bourneův odkaz Bourneův odkaz Eric Van Lustbader