proskovajoho proskovajoho komentáře u knih

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Kniha se mi četla ze začátku docela těžce, ale po několika stránkách jsem si na jazyk autora zvykla. Příběh malého chlapce a slabého kuřátka mě silně zasáhl, považuji to za skvěle napsanou knihu, příběh je surový a vy stále doufáte, že se situace změní k lepšímu, ale spíš je to horší a horší. Pár posledních stran, se mi přes slzy četlo dost špatně a vím, že už se k tomuto příběhu nikdy dobrovolně nevrátím, přesto je to skvělé naturalistické dílo, které ve mě zanechalo opravdu silné pocity.

03.07.2013 4 z 5

Temné děsy Temné děsy Paul Jenkins

První díl plánované série nezklamal. Kresba je skvělá a příběh zaujme, když k tomu připočítáte všechny ty hrdiny a anti-hrdiny je to jednoduše dokonalé! A zmutovaný Two-Face je lahůdka :) Už teď se těším na další díl!

22.07.2013 5 z 5

Arkham: Pochmurný dům v pochmurném světě Arkham: Pochmurný dům v pochmurném světě Grant Morrison

Ponurá atmosféra, naprosto úžasná kresba a skvělý příběh. Trochu jiný Batman než ho známe, ale přesto je to pro mě jeden z nejlepších komiksů, který především díky zpracování beru jako umělecké dílo.

11.07.2013 5 z 5

Batman: Ticho: Kniha druhá Batman: Ticho: Kniha druhá Jeph Loeb

Celkově se pro mě TICHO stalo prozatím nejlepším komiksem, jaký jsem četla! Skvělá kresba, příběh - který vás drží v napětí, protože tápete a hledáte kdo by to mohl být, ale vlastně vůbec netušíte (alespoň já ne) . K tomu to množství postav, starých známých, kteří nesmí chybět. Krása a nádhera!

09.07.2013 5 z 5

Ostrov Sukkwan Ostrov Sukkwan David Vann

Wau, tak tohle jsem opravdu nečekala! Knihu jsem si pořídila na doporučení a rozhodně nelituji a doporučuji dál.
Nečekaný vývoj událostí, opravdu skvělý příběh, který mě chytil a až do konce nepustil. Dokonce mě bavily i pasáže o kácení stromů a stavění udírny, protože se to četlo svižně a celkově mi to přišlo plynule napsané. Normálně takový druh literatury nevyhledávám, o to víc jsem překvapená a nadšená.

03.07.2013 4 z 5

Batman: Kameňák a další příběhy Batman: Kameňák a další příběhy Alan Moore

Útlá knížka, která v sobě skrývá víc než jsem očekávala. Zajímavá kresba a použití barev, první setkání Batmana s jeho úhlavním nepřítelem Jokerem. A k tomu něco z jeho minulosti. Myslím si, že by si to každý fanoušek Batmana neměl nechat ujít, i když už Batman Kameňák vyšel černobíle.
Zvláště druhý příběh je dost děsivě-nechutný, určitě nikdy nezapomenu na šílenou grimasu Jokerových obětí.

18.08.2013 5 z 5

Batman: Soví tribunál Batman: Soví tribunál Scott Snyder

Já toho Batmana miluju! Nejdřív jsem byla trochu zklamaná z barev, všude samá šeď, narozdíl od barevného Temného rytíře. Když se příběh pomalu rozjel, došlo mi, že to líp nemohli vymyslet. Ponurý Gotham, soví tribunál který přeci slavného Batmana nemůže vyvést z míry - ha! Za nejlepší část považuju labyrint Sovího tribunálu. Skvělý komiks!

04.08.2013 5 z 5