Predator3313 Predator3313 komentáře u knih

Dvanáctka Dvanáctka Justin Cronin

Po přečtení přechodu jsem si říkal, že to bude mít autor dost těžké, aby udržel laťku tak vysoko i u dalších knih. Musím říct, že se mu to více méně povedlo. Některé části knihy mi připadají poněkud méně čtivé. Nejspíš to bude menším množstvím akce. Nicméně nádherně do sebe zase postupně zapadají informace získané v různých časových osách, spolu s informacemi získanými v prvním dílu. Rozhodně jsem si nejvíc užíval části s Amy, která se vždy chová, jako že ví něco, co ostatní ne ( což je nejspíš pravda) Trochu mi přišlo, že ten konec byl vzhledem k pomalému rozjezdu děje v této knize až moc rychlý. Nicméně nezklamalo mě to, a jsem celý nedočkavý na poslední díl.

Přechod Přechod Justin Cronin

Pro mě jedna z nejlepších knih a sérií které jsem četl a byly napsány v posledních letech. I když dnes je mnoho knih, filmů a seriálů vyprávějících o virech, zombících a tak podobně, tady se autorovi podařilo vypracovat něco, co se těmto zažitým stálicemi má jen málo společného. V průběhu celé série čekáte, čeho všeho jsou vlastně schopní, a čeho jsou schopní hlavní hrdinové? Když se ke skvělému nápadu přidá čtivé zpracování, není co řešit. Navíc se autor celkem vyvaroval „supermanování“ hrdinů, tedy hlavní (lidské) postavy nepřežijí o nic moc víc, než postavy ostatní, pokud v jejich prospěch nemluví dřívější zkušenosti atd. Většinou nejsem moc nadšený z různých časových linií, ale tady do sebe časem všechno tak zapadne, že s tím nemám nejmenší problém.
Ještě bych podotkl, že se mi hrozně líbí vývoj postav, a to nejen několika hlavních, ale celé škály lidí, procházejících knihou. Toto mi bohužel u spousty sci-fi a fantasy knih chybí, ale tady se to vážně povedlo.

31.08.2017 5 z 5

Vetřelci z hlubin Vetřelci z hlubin John Wyndham (p)

Další můj oblíbený kousek od Wyndhama. Na rozdíl od některých dříve komentujících, mě baví právě fakt, že vetřelci jsou naprosto tajemní. Nevíme odkud přišli, nevíme co přesně chtějí, nevíme jak vypadají. Na začátku knihy není jasné proč a kam lidé mizí. Hlavní hrdinové jsou zase jen obyčejní lidé, kteří měli štěstí a dost rozumu se trochu připravit na těžkou budoucnost. Román možná není tak dobře propracovaný jako Den trifidů, ale rozhodně všem doporučuji přečíst, mě hrozně baví.

31.08.2017 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Den Trifidů odstartoval moji zálibu v post-apokalyptických knihách a sci-fi celkově. Doporučila mi ji učitelka na základní škole :D
Jedná se rozhodně o jednu z nejlepších knih, co jsem četl a beru ji jako průkopníka tohoto žánru. Mám rád knihy, zaměřené na chování obyčejných lidí po katastrofě a J. Wyndham je v tomto směru opravdu velmi čtivý.

30.08.2017 5 z 5