pospec7 pospec7 komentáře u knih

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

40 dní pěšky do Jeruzaléma jsem četl paradoxně jako poslední z dosavadních Ziburových třech knih. Vzal jsem si ji na svou cestu do Santiaga a ačkoliv jsem si myslel, že knihu sotva rozečtu, za tři večery v albergue jsem měl dočteno. Laskavý humor a sympatičtí lidé navozují příjemnou atmosféru mnohdy náročného putování. Těším se na další knihy z cest, které určitě Zibura sepíše.

17.07.2018 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytice pro mě byla jedna z knih, kterou jsem zařadil do maturitní četby a upřímně se na ni netěšil. Měl jsem ji zaškatulkovanou jako příliš morbidní a složitý soubor balad. Nemohl jsem se mýlit více, oproti Máji je pro mě Kytice zlaté dílo... Samozřejmě jsem si ji u maturitního zkoušení vytáhl a dopadlo to výborně.

12.06.2018

Omerta Omerta Mario Puzo

Do Omerty se mi ze všech "Kmotrovských" příběhů dařilo začíst nejhůře, jakmile mě však kniha pohltila, absolutně si mě získala. Neočekávejte Kmotra - předejdete zklamání a zbytečnému srovnávání. 90/100

10.06.2018 5 z 5

Továrna na debilno Továrna na debilno Dominik Landsman

Již podle smíšených komentářů je jasné, že tento druh politicky nekorektní satiry není pro každého. Landsmanovy fake news podávané květnatou češtinou ve spojení s výbornými kolážemi TMBK snadno přebíjí slabší zápletku příběhu. 85/100

07.06.2018 4 z 5