Posli Posli komentáře u knih

Dlouhý, Široký a Bystrozraký Dlouhý, Široký a Bystrozraký Karel Jaromír Erben

nádherně ilustrovaná knížka pro děti. velmi krátká, ale v dětství se mi příběh moc líbil

04.02.2013 4 z 5

Nechci víc než všechno Nechci víc než všechno Cecily von Ziegesar

V tomto díle se toho zas až tolik nestalo. Nejvíc mě bavily části s Blair a Serenou. Líbí se mi jak Super drbna popisuje dějí na Upper East Side. I když mě tento díl neohromil, nemůžu se dočkat až budu číst další díl.

03.02.2013 2 z 5

Synové osudu Synové osudu Darren Shan (p)

Nejsem si úplně jistá, jestli se mi konec líbil, ale rozhodně byl překvapivý, zajímavý a dojemný. Ale jako celek se mi velmi líbila.

03.02.2013 5 z 5

Váhání Váhání Maggie Stiefvater

Knížka mi přišla ze začátku nezajímavá a bez děje, ale konec to vše zachránil. Ke konci mi ukápla i slzička. Ten konec mě opravdu dostal. Bylo mi tak strašně líto Sama. První díl se mi líbil více, ale tento je s ním taky srovnatelný.

Moje sestra Jodie Moje sestra Jodie Jacqueline Wilson

První polovina knížky mi nepřišla nějak moc zajímavá, ale když jsem ji dočetla do konce, změnila jsem názor. Vlastně mi přišlo, jako kdybych se celou knížku nevcítila do děje, ale po tom konci mi vlastně přišla Jodie, tak známá a blízká, že jsem téměř brečela.

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Knížku jsem přečetla za večer. Takže se mi na knize líbila svižnost a tempo příběhu. Děj ubíhá rychle a vy se prostě nemáte čas nudit. Příběh je i zároveň trochu vtipný, ale postavy jsou velmi předvídatelné. Sophie mi přijde jako naivní holka, která je najednou zázračná. Líbilo se mi ale prostředí, do kterého byl příběh postaven. Příběh mi připomínal Harryho Pottera a Školu noci. Už je na mě těch paranormálních romantických puberťaček asi moc a myslím, že už mě asi ničím nepřekvapí.

02.02.2013 3 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Kniha se četla velmi lehce a to mě i docela překvapilo, protože nemohu říct, že by měla nějakou silnou dějovou linii. Pro mě byla kniha moc jednoduchá a podobná Stmívání, a proto jsem ji tolik neocenila. Ničím mě nezaujala ani nepřekvapila.

02.02.2013 2 z 5

Horečka Horečka Lauren DeStefano

Horečka byla o dost akčnější než Past, ale u prvního dílu mi to ani nevadilo. Řekla bych, že druhý díl byl hodně nepředvídatelný. Text je i tentokrát čtivý. Kniha tedy velice rychle utekla. Příběh je strhující a moc se mi líbí, že je tu mnoho neočekávaných situací. Knížka se mi líbila a obálka je taky povedená. Kniha je celkově velmi smutná a celý den jsem se pak cítila mizerně jako Rein.

Vstříc temnotě Vstříc temnotě Lisa McMann

Líbí se mi, že nás autorka vrhá přímo do příběhu. na autorčin styl psaní jsem si zvykla a začala ho mít ráda. Nebyly tam žádné složité postavy a autorka rovnou nechávala postavy jednat, a to se mi líbí. Lise McMann se podařilo do takové malé knihy vložit spoustu zajímavých myšlenek a to také na knize oceňuji.