pomeranch pomeranch komentáře u knih

Dobře utajené housle Dobře utajené housle Miroslav Horníček

Narazila jsem na tuto knihu na nočním stolku mého taťky. S dětskou zvědavostí v očích jsem se zeptala o čem tato kniha je. Taťka se na mě jen tajemně usmál a odvětil "to mi dodnes zůstává dobře utajené". Svou nejasnou odpovědí poukazující na název knihy mou zvědavost ještě podpořil. Nedalo mi to, a i když jsem měla zrovna rozečtenou jinou knihu, tajně jsem si knížku po ránu vypůjčovala a večer zase vracela na její místo. Hned po přečtení prvních stran jsem Horníčkovu stylu psaní naprosto propadla a četla jsem ji znova a znova. Miluju jeho milý humor, jeho pohled na svět, jeho krásnou hru se slovy. Naprosto sdílím jeho smysl pro nesmysly a lituji, že na světě není více takových lidí, jako byl on. Nakonec jsem knihu přestala na noční stolek vracet, nosím ji všude sebou a čtu si v ní vždy, když je mi smutno, nebo když chci jen na chvilku někam utéct.

15.02.2017 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Ze začátku jsem se touto knihou musela fakt prokousávat a několikrát jsem si dala několikatýdenní pauzu .Tolkienovo až příliš popisné psaní má v sobě ale neskutečnou myšlenku (když si představím že tenhle celý svět vznikl v hlavě pouhého smrtelníka tak se poníženě klaním, uctivě smekám klobouk a tleskám dámy a pánové) a jako milovnice fantasy jsem si prostě musela zamilovat i tuto knihu.Nakonec jsem si k ní cestu našla, na způsob psaní jsem si zvykla a propadla jsem jejímu kouzlu takovým způsobem, že se nyní řadí mezi mé oblíbené díla.

01.06.2014 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Poutavá kniha, lehce se mi vciťovalo do hlavního hrdiny a nebojím se přiznat - u posledních stran mi nějaké ta slza opravdu ukápla. Smutný příběh , krásně napsané. Co víc dodat ?

01.06.2014 5 z 5