Plavkyně Plavkyně komentáře u knih

Tři měsíce Florencie Tři měsíce Florencie Mary Carter

Chápu (až moc dobře :-) ), že zoufalé ženy občas dělají zoufalé věci ... takže to bych hrdince až tak nezazlívala (jak tady v diskuzi občas zaznělo). Ale kniha je opravdu podprůměrná. Narazila jsem na ni při třídění knihovny a říkala si - hele, tohle jsem ještě nečetla. A až po dobrých padesáti stranách mi došlo, že četla a ani ne tak dávno. Prostě to ve mě nezanechalo žádný dojem.

09.06.2018 2 z 5

Plynutí textu mi připomnělo Hrabala, ale bez jeho poetiky. Chvílemi jsem se bavila hodně (stopování na Islandu), chvílemi méně (popis vědeckého prostředí v ČR - upřímně doufám, že to až taková hrůza není).
Poměrně přesný popis některých obecných rysů českého národa.

24.04.2018 3 z 5

Království za story Království za story Petr Šabach

Za mě nejslabší Šabachova kniha.

06.12.2017

Strážkyně majáku Strážkyně majáku Diane Chamberlain

Čekala jsem typickou červenou knihovnu a byla mile překvapena. Velmi dobře propracovaná psychologie postav.

23.07.2017 5 z 5

Průvodce muže těhotenstvím Průvodce muže těhotenstvím Ivan Langer

Po této knize jsem sáhla v knihkupectví před mnoha lety předem zaujatá po přečtení negativní recenze v tisku, abych si potvrdila, jaký že je to ten Langer šovinista. Po třech minutách čtení jsem si ji koupila a nelitovala.
Během svého tehdejšího těhotenství (ano, kupovala jsem si ji těhotná) jsem po této útlé knížečce sáhla několikrát a vždy se královsky bavila.
Langer je ironický, vtipný, dokáže si dělat legraci ze sebe, svého postavení politika a také (láskyplně) ze své manželky.

14.07.2017 4 z 5

Krysařův deník Krysařův deník Stephen Gilbert

Knihu jsem četla před několika lety. Přesto si příběh pamatuji, tolik na mě zapůsobil. A také vím, že už ji nikdy číst nechci - bylo mi při čtení místy fyzicky špatně. Ale to jen dokazuje, že se autorovi jeho záměr skvěle podařil.

24.03.2017 4 z 5

Smrt je vždycky osamělá Smrt je vždycky osamělá Ray Bradbury (p)

Depresivní čtení. Mám autora hodně ráda, ale tuto knihu řadím k jeho slabším.

24.03.2017

Učitelské elegie Učitelské elegie Karel Johana

Žádný světoborný příběh, ale čtení vcelku příjemné. Po škole jsem si jako kantorka odkroutila na průmyslovce dva roky, takže na mne tak trochu zapůsobila i nostalgie.

15.03.2017 3 z 5

Humorné příhody očima odvážného otce Humorné příhody očima odvážného otce M. M. Cabicar (p)

Kraťoučké příběhy psané s velkou dávkou nadsázky. Příjemný situační humor. Odpočinkové čtení, u kterého nemusíte přemýšlet.

15.03.2017 3 z 5