Pirkus Pirkus komentáře u knih

Mýty a omyly světových dějin Mýty a omyly světových dějin Bernd Ingmar Gutberlet

Některé příběhy se četli velmi dobře, některé by si (dle mého) zasloužily nějakou stránku více, aby se mohl autor o svých důkazech řádně rozepsat.

A bohužel se zde nachází i několik chyb, které by se omezily přečtením překladu před vydáním. Cizí jména/názvy jsou psána několika "způsoby" (přehozená písmena), což působí zmatečně.

Ale jinak kniha stojí za přečtení.

13.04.2016 3 z 5

Říkejte mi Ted Říkejte mi Ted Ted Turner

Velmi zajímavá kniha " říkající ", že i přes špatné dětství to můžete někam dotáhnout.

V knize občas narazíte na gramatické chyby, ale i tak na vás při čtení působí Tedova energie a máte chuť (tedy já alespoň měl) následovat jeho příkladu.

30.03.2016 5 z 5

Odkaz boha Kukulkana Odkaz boha Kukulkana Erich von Däniken

Kniha je naprosto shodná s knihou Tajemství mayské studny.

07.02.2016 5 z 5

Doba kamenná byla docela jiná Doba kamenná byla docela jiná Erich von Däniken

Moc nového jsem se, vzhledem k přečteným knihám EvD, nedozvěděl.

Nicméně se jedná o zajímavou knihu avšak rušenou chybami, např. foiničané (pravděpodobně féničané), papež Jan Pavel I. a rok 1989 také nejdou dohromady apod.

30.09.2015 3 z 5

Cesta na Kiribati Cesta na Kiribati Erich von Däniken

Sice se v některých případech jedná o informace, které jsem četl v jiných knihách EvD, ale i tak se kniha četla téměř jedním dechem.

Obrázky výborně doplňují psaný text.

19.09.2015 5 z 5

Erich von Däniken: Životopis od W. Griedera Erich von Däniken: Životopis od W. Griedera Erich von Däniken

Kniha se četla velice dobře. Jedinou výtkou by bylo nerozlišení míst, kdy "mluví autor knihy" a kdy EvD. Někdy se člověk začetl a najednou si uvědomil, že tu větu říká EvD.

Kromě samotných životních příběhů kniha obsahuje též výňatky z knih EvD.

Zajímavá je též souvislost s knihou Planeta lhářů, kdy některé informace o EvD spolu nekorespondují tak, jak by měly.

16.09.2015 4 z 5

Pozdravy z doby kamenné Pozdravy z doby kamenné Erich von Däniken

Souhlasím s uživatelem Terva. Tato kniha je jako dělaná pro "EvD nováčky". Čtenář, který zná knihy EvD nenajde žádné nové či překvapující informace.

Kniha sice obsahuje překrásné smínky, ale jen ty za takové peníze nestojí.

Pokud chce někdo mít, stejně jako já, všechny knihy EvD, tak je tato kniha jasná volba, ale pokud toužíte jen po nových informacích, tato kniha je pro vás zbytečná investice.

13.09.2015 2 z 5

Planeta lhářů Planeta lhářů Erich von Däniken

Jako román je kniha velice zajímavá a čtivá, i když s občasnou nepřesností a chybnou gramatikou.

Čtenář je "nucen" pokračovat ve čtení dále a dále, aby zjistil, co se stane a jak bude příběh pokračovat. Při čtení jsem byl doslova přikován a jednotlivé popisy pomáhaly k dojmu, že jste přímo na místě probíhajícího děje.

Pokud bych však měl k této knize přistupovat jako k ostatním knihám EvD, tak nevím, co si o ní myslet.

11.09.2015 4 z 5

Náboženství ve starověkém Egyptě – Bohové, mýty a náboženské praxe Náboženství ve starověkém Egyptě – Bohové, mýty a náboženské praxe John Baines

Již po otevření knihy a přečtení zopakovaného názvu knihy NÁBOŽENSTVÍ VE STRAROVĚKÉM EGYPTĚ na první stránce (na obalu je název správně), jsem v textu očekával spoustu chyb ... a nemýlil jsem se.

Pravopisné chyby, chybějící písmena ve slovech. To vše kazilo požitek ze čtení této knihy.
I když jsem se při čtení díky těmto chybám "zasekl", kniha je velice zajímavá a čtivá. Čtenář se dozví spoustu zajímavých informací.

Zájemcům o Egypt rád doporučuji.

28.08.2015 4 z 5

Zvědavcům vstup zakázán! Zvědavcům vstup zakázán! Erich von Däniken

Knihu jsem četl cca 5 měsíců. Ne proto, že bych tak pomalu četl (některé z knih EvD přečtu za den), ale tato kniha byla méně čtivá a to i zásluhou překladu. Když jsem si přečetl Země a její trabant, šel jsem GOOGLit a zjistil, že v němčině trabant = souputník, družice, měsíc. Knihu jsem tedy na nějakou dobu odložil, protože po takovémto "zážitku" nebyla chuť pokračovat.

Po nějaké době jsem se vrátil a trabant také. Vypisovat další chyby a nedostatky zde již nebudu, abych nepsal "romány".

Pokud jste měli při čtení pocit, že dané informace již znáte, jsme na tom stejně. Přišlo mi, že se jedná o výtah informací z různých knih různých autorů, ze kterých se tato kniha skládá.

Chybí mi knihy pana EvD, kde píše pouze on sám. Tato kniha nedosahuje dřívějších kvalit. I tak dávám 1 hvězdičku, protože se jedná o zajímavé informace.

20.08.2015 1 z 5

Temná tajemství Vatikánu Temná tajemství Vatikánu Paul Jeffers

Kniha se čte velmi dobře až na chyby v psaní s/z, občasném chaotismu. A i když je součástí knihy chronologický seznam papežů, v knize se vyskytují chybné informace: Pius XII je uváděn jako 262. papež (je 260.), Jan Pavel I. je uváděn jako 263. papež, aby o 20 stránek později jako 263. byl uváděn Jan Pavel II.)

16.07.2015 4 z 5

Jeho Excelence George Washington Jeho Excelence George Washington Joseph John Ellis

Naprosto excelentní kniha. Životní příběh prvního prezidenta USA se četl jedním dechem. Autor svým psaním dokázal čtenáře doslova vtáhnout do děje.

05.04.2015 5 z 5

Gillian Andersonová - Akta X : neautorizovaný životopis Gillian Andersonová - Akta X : neautorizovaný životopis Marc Shapiro

Jako fanoušek Akt X jsem se na čtení této knihy velice těšil, i když se jedná o neautorizovaný životopis.

Když jsem však začal číst, cítil jsem se, jako bych četl domácí úkol žáka, který si informace vyhledané na internetu neumí ani řádně seřadit a v jednotlivých údajích skáče o 2 roky sem či tam, až je z toho velký zmatek. A některé pasáže ani nedávají smysl.

Sice jsem se v knize dozvěděl pár (opravdu pár) zajímavých věcí, ale u čtení jsem několikrát usnul (což se mi ještě nikdy nestalo) a dělalo mi problém knihu vůbec dočíst, hodnotím jako odpad.

05.04.2015 odpad!