Piki Piki komentáře u knih

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Začátek se zdál takový klasický, běžný a často používaný. Přistěhování, seznámení a zjištění něčeho tajného a nepřístupného. Budiž. Často používané téma ať už ve filmech, či knihách. Rozdíl byl ale velice patrný. Psal to King. Takže to už od začátku neslo takový lehký nádech tajemna a nervozity, co se tam podělá. Od nějaké stopadesáté strany už se prostě nedá přestat číst. Člověk se bojí co přijde a přesto je zvědavý. Celou knihu provází vysoká atmosféra strachu a mystiky.

Perfektně se to četlo a na dočtení knihy přišlo dlouhé zamyšlení. Tak to King dělá a tak to má být. Smekám a doporučuji dál.

PS: užasně směšná mi přišla podprahová reklama na Chesterfieldky. Luxus mistře!

03.06.2017 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Pro začátek mě zaujala samotná obálka a námět. Opravdu jsem se těšil na emotivní příběh, který mě zaujme dějovou linkou. Musím skutečně říct, že začátek mě držel. Byl napínavý, zajímavý a přímý. Když se ale dostal opět k chatrči a potkal tam to, co tam potkal, velice mě to zklamalo, ne li naštvalo. Nejsem křesťan, ale mám respekt k tomu, co je Bůh. Snažit se takhle vysvětlit Boha, nebo jen prostě popsat, mě velice urazilo. Jak může někdo takhle do detailu popsat něco takového? A proč by Bůh zaměřil svou pozornost právě na jednoho takového člověka?

Dle mého názoru stojí za to tuhle knihu přečíst jen kvůli tomu, abychom viděli, co všechno jsou lidé schopni napsat a jak moc touží po tom vysvětlit podstatu Boží existence. V opačném případě je to kniha tak nanejvýš na podložení stolku.

Dávám jednu hvězdu za začátek a příběh v pozadí, víc opravdu ne.

03.06.2017 1 z 5