phailo phailo komentáře u knih

Naganty a vlčí máky Naganty a vlčí máky Františka Vrbenská

Tohle je opravdové utrpení. Přečetl jsem to s maximálním sebezapřením, které se projevuje neustále se deroucím WTF?! na konci každé stránky. Dějová nit je chaotická a nesrozumitelná, postavy neuvěřitelné a mělké a celkově je to vlastně o ničem. Odpad!

25.08.2016 odpad!

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Tohle je opravdu skvělé. Není to náročná, ale o to zábavnější četba. Námět je extrémně zajímavý a děj se poměrně rychle rozjede. Některé prvky postav mohou působit trochu naivně, ale do konceptu to zapadá. Pro milovníky sci-fi rozhodně povinná četba.

13.06.2019

Soumrak Camelotu Soumrak Camelotu Karolina Francová

Mnohem lepší, než předchozí autorčin JFK počin. Byť stále rezervy jsou a značné. Autorka trochu ubrala na rozvláčnosti, dějový spád je významně na lepší úrovni. Přesto jsem se občas nudil a některé stránky si odtrpěl a vyloženě odpracoval. Nicméně pokud by zlepšení pokračovalo tímto tempem, máme se v budoucnu od autorky na co těšit.

29.10.2016 3 z 5

Budiž vám Měsíc lehký Budiž vám Měsíc lehký Josef Pecinovský

Ale jo, docela to šlo. Hlavně námět byl docela osvěžující a v rámci JFK docela netradiční.

29.10.2016 4 z 5

Přežít Přežít Zbyněk Kučera Holub (p)

Jediná vada na kráse JFK série je, že na sebe jednotlivé díly více či méně navazují. Je v podstatě nutnost číst všechno, protože jinak vám snadno něco uteče. Bylo by to pozitivum, nebýt té strašné práce s některými díly, které člověku totálně pijou krev a které čte vysloveně s odporem.

Jedním z několika málo dílů v sérii je právě díl "Přežít!". Celé je to tak otravné, neuvěřitelné a odtažité (JFK je jakýsi gumový, příběh je umělý). Možná by to fungovalo, kdyby spolu s knížkou dostal člověk i halucinogeny, které při tvorbě požíval autor.

JFK vůbec nevadí, že se mění v (zřejmě) divočáka, po lese pobíhají zásahoví myslivci a všechny žerou lýkožrouti. Občas proloženo vkusnou veršovanou vložkou ("Hajný je lesa pán" WTF?).

Tak tohle bylo opravdu bizarní.

29.10.2016 odpad!