Petko77 Petko77 komentáře u knih

Gen: O dědičnosti v našich osudech Gen: O dědičnosti v našich osudech Siddhárta Mukherdží

Autor putavo prechadza vyvojom vyskumu genu a DNA od Mendela. Najprv som ocakaval ze prva cast bude nezazivna historia, ale Mukherjee opisuje postupne ako sa vedci dopatrali k jednotlivym objavom a na tomto pozadi vysvetluje podrobnosti. Priznam sa ze koniec som sa uz musel nutil docitat, ale stale tam boli zaujimave veci.

29.06.2020

Přírodní vědy - Spolu to zvládneme Přírodní vědy - Spolu to zvládneme Carol Vorderman

Dobry prehlad o prirodnych vedach, mne pomohla hlavne chemia a biologia, kde som mal nejake medzery. veci su vysvetlene obrazkami a potom podrobnejsim popisom, co velmi pomaha pochopit temu. Ja som si knihu "davkoval", a denne som precital 2-3 temy.

26.05.2020 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Velmi dobre, kniha určená asi pre mládež, ale ja som si ju tiež rád prečítal. Svet budúcnosti, pre nás trochu pritiahnutý za vlasy, ale ktovie ako to nakoniec dopadne v skutočnosti ak sa podarí vedcom nájsť nesmrteľnosť...

15.05.2020 5 z 5

Vyšetřovatel: Démoni balkánské války a světská spravedlnost Vyšetřovatel: Démoni balkánské války a světská spravedlnost Vladimír Dzuro

Pekny prehlad o tom ako stihali zlocincov, ako po nich patrali a nahliladnutie do sveta ludskeho nestastia. Tento svet a ludske trapenie ich vsak vobec nezaujimal...

15.05.2020 5 z 5

Migrace: Stěhování lidstva od pravěku po současnost Migrace: Stěhování lidstva od pravěku po současnost Robin Cohen

Zaujímavá kniha, ktorá obohacuje pohľad na migráciu aj z trochu inej strany ako to vidíme my v strednej Európe. Je doplnená mapkami a grafmi, takže pomáha predstaviť si popísaný text bez potreby hľadať tie miesta na mape. Odporúčam.

29.01.2020 5 z 5

Tiež nezvyknem čítať cestopisy. Zibura ale píše veľmi vtipne, mám rád jeho humor a pozeranie na svet. Výborne čítanie. Aj keď som to nedokázal prečítať celé vkuse, musel som si to dávkovať po niekoľkých stranách. Spríjemnilo mi to ale cestu MHD do práce :)

03.11.2019 5 z 5