Péťa1950 Péťa1950 komentáře u knih

Schůzky s erotikou Schůzky s erotikou * antologie

Povídky často nečtu, knížku jsem si půjčila kvůli Šabachovi a Klímovi. Šabach mě tentokrát zklamal. Různí autoři, takže naprosto různé pojetí, ale celkově mě kniha neoslovila. Zase to někdy s povídkami zkusím, ale nebudu je cíleně vyhledávat.

18.11.2018 2 z 5

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Další knížky s Bridget už nebudu zkoušet. Dvě byly až moc. Podle některých komentářů kladné hodnocení, já tam nenašla ani ten humor.

23.09.2018 1 z 5

Prodaná nevinnost Prodaná nevinnost Somaly Mam

Zneužívání dětí a mladých dívek, kruté týrání, obchod s dětmi,matky a další příbuzní,prodávající děti. Korupce, do nejvyšších míst, zkorumpovaná policie, vláda peněz. Na druhé straně boj s touto mašinérií, zdá se, že jen částečně úspěšný. Vykreslení mezinárodní organizace, která se snaží podmínky zlepšovat, je to nekonečný boj. Literární zpracování slabší, přišlo mi neurovnané. Vše se děje v současné době. Autorce dík za zveřejnění i za její neúnavný boj.

16.08.2018 4 z 5

Šumavské proměny Šumavské proměny Rudolf Kalčík

Zajímavé fotografie. Text už vám asi bude připadat příliš sentimentální.

08.08.2018 5 z 5

Hotel Karneval Hotel Karneval Petr Prouza

Vztah ženatého muže k mladé dívce (a naopak), věčné téma ze života. Výčitky svědomí, přátelství, přiznání pravdy. Čtivé, směrované podle mého názoru mladým čtenářkám.

28.07.2018 3 z 5

Šumava objektivem zoologa Šumava objektivem zoologa Ivan Lukeš

Autora znám od mládí, velký nadšenec, původně učitel. Našel se v něčem jiném a dobře udělal. Doufám, že se mi podaří knihu sehnat.

23.07.2018 5 z 5

Dialogy o matematice Dialogy o matematice Alfred Rényi

nejedná se jen o čtení, ale o přemýšlení. Tisícileté otázky.

05.07.2018 5 z 5

Jiří Suchý - Mé srdce - tisíc kilowatt Jiří Suchý - Mé srdce - tisíc kilowatt Magda Hettnerová

Zajímavá publikace formou rozhovoru. Názory na různé stránky života i tvorby J Suchého. Velice obsáhlé, zajímavé vtipné ilustrace.

28.06.2018 4 z 5

Adam I... a jeho jediná Adam I... a jeho jediná Jean Effel

Adam a Eva humorný kreslený příběh až k vyhnání z ráje.

18.06.2018 5 z 5

Semafor Semafor Jiří Suchý

BobRyder i DennisMoore mi vzali slova, těžko ještě něco dodat. Semafor byl naše mládí.

09.03.2019 5 z 5

S tváří beránka S tváří beránka Magda Váňová

Nebudu nic vymýšlet, Ankavi v podstatě vyjádřila i můj dojem z knihy.

30.10.2018 3 z 5

Léčba koněm Léčba koněm Rupert Isaacson

Nebudu nic vymýšlet, psala bych podobně jako rarášek nebo LucyA7.

28.09.2018 5 z 5

Toxin / Měsíční svit ti sluší / Až za hrob / Příslib lásky Toxin / Měsíční svit ti sluší / Až za hrob / Příslib lásky Dick Francis (p)

Tady mě oslovily tituly " Až za hrob" Dicka Francise a "Toxin" Robina Cooka. Obě knihy jsou psány v tradičním stylu autorů.

26.07.2018 4 z 5

Ráj Jana Wericha Ráj Jana Wericha Miroslav Batík

Na můj styl trochu sentimentální, Werich jako idol autora.

26.07.2018 3 z 5

Fraška se zbraněmi Fraška se zbraněmi James Aldridge

Volné pokračování "Diplomata", stále nevyřešené vztahy v oblasti Kurdistánu, i formy boje se od vzniku této knihy příliš nemění. Zbraně zřejmě ano. Stále nevyřešený konflikt, který si vyžádal mnoho životů na všech zainteresovaných stranách.

23.07.2018 5 z 5

Ať Vám chutná Ať Vám chutná Stella Zázvorková

Recepty proložené historkami z hereckého života paní Stelly. Obojí je zajímavé. Některé recepty často používám.

18.07.2018

Lov motýlů Lov motýlů Pavel Kopta

Zajímavá publikace pro milovníky šansonů. . Zajímavé fotografie interpretů a jejich životopisy.

15.07.2018 5 z 5

Šumavský triptych Šumavský triptych Ivan Nový

Zatím mě kniha příliš nezaujala, připomíná mi slohové práce, které jsem nerada psala.

27.06.2018 2 z 5

Šípek u haldy Šípek u haldy Josef Spilka

Kniha má význam pro lidi, kteří na Kladně žili v době, kdy to bylo"černé Kladno".Vím, co hrobů mladých horníků je například ve Švermově.(nyní opět Hnidousy a Motyčín). Místní lidé se v knize najdou, nyní už spíše další pokolení najde své předky. Autorku jsem jako malé dítě poznala, znala se s mojí babičkou.

18.06.2018 5 z 5

Vitruvius Moravicus - Neoklasicistní aristokratická architektura na Moravě a ve Slezsku po roce 1800 Vitruvius Moravicus - Neoklasicistní aristokratická architektura na Moravě a ve Slezsku po roce 1800 Eva Kolářová

Kniha je krásně graficky zpracovaná, zaujme řada barevných fotografií, obrazů, plány staveb. Text je pro čtenáře náročný.Řada odborných termínů ze stavebnictví a umění, jména architektů, stavitelů, řemeslníků, umělců.Šlechtici, kteří byli zadavateli staveb a financovali je. Zajímavé je např. vyčíslení cen za jednotlivé práce při realizaci staveb všem, kteří se na stavbách podíleli. V knize je zmíněna řada historických událostí,které měly vliv na rozšíření stavebních slohů z Francie, Anglie a dalších zemí na Moravu.

01.03.2019 4 z 5