Péťa Z. Péťa Z. komentáře u knih

Čert a káča Čert a káča Renata Frančíková

Malé leporelo do ruky s přívětivými ilustracemi, příběh se čte svižně.

09.10.2023 4 z 5

Minipohádky: Ošklivé káčátko Minipohádky: Ošklivé káčátko Dean Gray

Milé obrázky, textu poskrovnu. Ale u tohoto leporela děti zaujmou především tahací okénka.

18.09.2023 4 z 5

Rok v pohádce Rok v pohádce Maciej Szymanowicz

Roztomilé postavičky ožívají s otočením každé stránky. Ilustrace jsou kouzelné a v neustálém pohybu. Baví nás objevovat, co kdo zrovna dělá. Sama těkám očima a obdivuju fantazii ilustrátora. :-)

18.09.2023 5 z 5

Brlůžky Brlůžky Mária Nerádová

Ilustrace jsou moc krásné, název originální, takže knížka na první pohled zaujme. Příběh nic moc. I když je fajn, že každá návštěva, i když nemůže dát to, co kůzlátko potřebuje, svému sousedovi něco daruje. :-)

12.09.2023 4 z 5

Podívej se pod okénko - Prvních 100 slov Podívej se pod okénko - Prvních 100 slov neznámý - neuveden

Odklápěcí okénka jsou jen na každé druhé straně, navíc z celkem tenkého papíru. Hrozí snadné poničení.

01.09.2023 3 z 5

Halí belí Halí belí Adolf Dudek

Pěkná knížka s klasickými říkankami a písničkami, co si zaslouží místo na polici dětské knihovničky. :-)

01.09.2023 5 z 5

Objevujeme svět! Domácí mazlíčci Objevujeme svět! Domácí mazlíčci Nathalie Choux

Jednoduché, přehledné a milé leporelo.

Objevujeme svět! Jídlo Objevujeme svět! Jídlo Nathalie Choux

Bezva shrnutí na konci leporela - A co chutná nejvíc tobě? Nejvíce se dceři líbí láhev s mlékem a "točivé" bonbóny. :-)

01.09.2023 5 z 5

Prvních 100 dopravních prostředků Prvních 100 dopravních prostředků Josef Vyskočil

Obrázkové leporelo působí už poněkud zastarale, respektive některé typy aut může dítě vidět spíš v amerických filmech (třeba školní autobus, poštovní dodávka...).

01.09.2023 3 z 5

Zvířátkové leporelo - Na nákupech Zvířátkové leporelo - Na nákupech kolektiv autorů

Celkem vtipné rozkládací leporelo, které jsme si s dcerou četly na dovolené.

01.09.2023 4 z 5

Moje první klasika Moje první klasika Marion Billet

Krásně ilustrované hudební leporelo potěší nejmenší čtenáře. :-)

Můj obrázkový slovníček Můj obrázkový slovníček neznámý - neuveden

Držátko je bezva vychytávka. :-)
Leporelo obsahuje hodně obrázků z různých oblastí. Pěkné.

Kvík! Zvuky ze statku! Kvík! Zvuky ze statku! neznámý - neuveden

Jednotlivé stránky leporela oddělují záložky zvířátek. Super!

Disney - Říkanky na každý den Disney - Říkanky na každý den Ondřej Hník

Namaluju obrázek
z barev celé duhy.
Za maličkou chviličku
zvládnu už i pruhy.

V poledne, ten kdo má hlad,
naobědvá se vždy rád.
palačinku, řízek, knedlík,
kdo z vás je největší jedlík?

KAŽDOU CHVÍLI, KAŽDÝ DEN
PROŽIJEME S ÚSMĚVEM.

29.08.2023 4 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Knížka se čte dobře, ale postrádá trochu toho kouzla z předchozích dílů. Ani jsem neměla v úmyslu po trojce číst dál, ale padl mi na ni zrak v knihovně... A čtivé to bylo.

Tento díl byl takovým shrnutím a připomenutím všech podstatných událostí, sem tam něco málo dovysvětluje. Ačkoliv to na mě leckdy působilo trochu "na sílu". No, oživila jsem si celý svět za zdí, kde se mi předtím líbilo. A nejspíš si teda přečtu i další pokračování. ;-)

Nejzajímavější postavou je pro mě Cassian, Az a Nesta. K charakteru hlavní postavy Feyre mám stále tytéž výhrady, úplně mi nesedí.
Taky jsem se nedokázala naladit na autorčin záměr vykreslit Tamlina jako neskutečného záporáka, co si zaslouží být na dně, a "pojďme si do něho ještě kopnout". :-)

Závěrečná scéna mezi Feyre a Rhysem mi přišla víc úsměvná než vzrušující.
Další vývoj je dost předvídatelný, ale vlastně mě tahle novela naladila na návrat do Prythianu. :-)

25.08.2023 3 z 5

Kočka, kam se podíváš Kočka, kam se podíváš Lorna Scobie

Báječný počteníčko! :-)
Knížka je určitě skvělá pro děti, které milují kočičky. Takže v knihovně jsme se perfektně trefily a Aduš teď knížku pořád tahá všude s sebou a chce číst. Spolu si prohlížíme bezva ztvárněné grimasy a pózy koček a fakt se bavíme. Nejspíš ji koupím domů. :-D

Pojďte s námi za králíčky Pojďte s námi za králíčky Mymi Doinet

Knížka se věnuje nejčastějším dětským trápením jako nadváha, nošení brýlí, stydlivost, lenost a neposlušnost. Navíc jsou příběhy slušně zrýmované a ilustrace líbivé.
Doporučuju dětem ve věku před nástupem do školky. Naší Adélce se knížka líbí moc a čteme opakovaně.

21.08.2023 5 z 5

Jak se koník ztratil (a zase našel) Jak se koník ztratil (a zase našel) Tereza Marianová

Krásné leporelo s kouzelnými ilustracemi dá dětskému čtenáři nahlédnout, že být odlišný vůbec nemusí být zlé.
Laskavý příběh s dojemným koncem se stává naším oblíbeným. :-)

21.08.2023 5 z 5

Kola v pohybu - Policista Pavel Kola v pohybu - Policista Pavel neznámý - neuveden

Bezva knížka, co jezdí! :-)

20.07.2023 5 z 5

Objevujeme svět! Roční období Objevujeme svět! Roční období Nathalie Choux

Jednoduché a přehledné, vhodné pro nejmenší děti.

20.07.2023 5 z 5