pedi pedi komentáře u knih

Ranhojičova pouť Ranhojičova pouť Wolf Serno

Před hodinou jsem dočetla Ranhojiče a krásně se to četlo.Už se těším na Lodního ranhojiče který po této knize následuje.Popis všeho ,jako je inkvizice,léčení nemocných,plavba lodí i vysvětlením jak se za onoho času lodě řídily prostě úžasné jak dobře se to četlo..Ten konec kdy se šťastně shledal se svým strýcem byl trochu rychlý ,ale mělo to aspoň spád.Doporučuji všem ....přečtěte si jí nebudete litovat.

08.08.2014 5 z 5

Soužití k zabití Soužití k zabití Miroslav Plzák

Kniha pro někoho možná zajímavá.Já potřebuji číst prostě příběh a tohle je jen dohadování mezi mužem a ženou.Neřešitelné každý to chápeme jinak a každý má svou pravdu.Pana Plzáka jako odborníka ale obdivuju.Dám se znovu do nějakého historického románu tam jsou moje vody.

03.07.2014 2 z 5

Rozhodná chvíle Rozhodná chvíle Jaromíra Kolárová

Tři příběhy Dobře vyjádřené hlavně myšlenkové pochody všech žen a pravdivé.I já se v jedné postavě našla i když se mnou to nakonec dopadlo jinak.Dobrá spisovatelka

19.05.2014 4 z 5

Náš malý, maličký svět Náš malý, maličký svět Jaromíra Kolárová

Knížka se pěkně četla ,tak jako všechno od J.Kolárové.Některé pasáže smutné a jiné k smíchu.

13.05.2014 5 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Nejprve jsem viděla hru.Bára úžasná představitelka Helenky..Hru mám staženou v počítači a když jde na mě nějaký smutek kousek si kouknu a vždy mě to rozesměje.Při knížce už jsem slyšela její hlas a viděla její grymasy.Knížka moc povedená přesně popsaná doba 70 let.

10.05.2014 5 z 5

Zajatá královna Zajatá královna Alison Weir

Kniha se mi líbila a dobře se četla.Můj obdiv patří Eleonoře .....milující...trpělivá...moudrá...zklamaná..bojující...někdy krutá....a hlavně velmi silná žena.Silnější než Jindřich a proto nucená trávit roky jako zajatkyně.Oba velké osobnosti naší historie.Viděla jsem film Lev v zimě,a tady zazářili v hlavních rolích Glenn Close a Patrick Stewart.Ukázka jací asi byli.Jakou měli oni i jejich synové povahy a vztahy mezi sebou.Jestli takováhle byla opravdová Eleonora tak klobouk dolů .

08.05.2014 5 z 5

Cizí děti Cizí děti Jaromíra Kolárová

makemake přede mnou to vyjádřil úplně přesně..některé pasáže až k pláči.

24.03.2014 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Hezky se čte,vtáhne do děje a představivost pracuje na plné obrátky.Pěkné :-))

24.03.2014 5 z 5