Peace Peace komentáře u knih

Rozchod Rozchod Nikola R. Kocian

"Jediná vec na tomto svete, ktorú by si naozaj nemala nikdy zradiť, je - byť sama sebou."

Upřímně mi tato kniha přišla z celé série Úlomků žen nejslabší, ale i tak to bylo zajímavé a k úvahám vedoucí čtení.

14.01.2024 4 z 5

Příběh skříně Příběh skříně Veronika Blabla Hubková

"Obecně platí, že čím větší úsilí vynaložíte na to danou věc získat, tím hlubší k ní budete mít vztah, tím více si jí budete vážit."

Knížka je sice malinká vzrůstem, ale o to větší obsahem. Je v ní spousta informací, které by se měli dostat do všeobecného povědomí.
Jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla, určitě mi dala hodně.

28.12.2023 5 z 5

Stretni sám seba Stretni sám seba Mia Amber

"Nehľadajme v druhých to, čo nám chyba. Pretože do tejto hry nevedomky vsádzame omnoho viac, ako si myslíme.
Nehľadajme v druhých to, čo nám chýba. Lebo pravdepodobnosť, že to nájdeme, je veľmi malá a riziká zase priveľké.
Nehľadajme v druhých to, čo nám chýba. Pretože v opačnom prípade nebudeme stretávat tých správných ľudí, ale učiteľov, ktorí nám dajú tú najtvrdšiu lekciu.
Nehľadaj v druhých to, čo ti chýba.
A potom ti už žiadná láska neublíži."

Pro všechny, kteří měli někdy zlomené srdce..
U knihy se budete chvílemi smát, ale i plakat.. je tam všechno, přečtěte si ji!

12.12.2023 5 z 5

Přežila jsem Tinder Přežila jsem Tinder Sandra Sudrich

"Život je sice krátký, ale může být sakra dlouhý, když nejsme se správným partnerem."

Kniha mě mile překvapila. Jde nejen o zábavné čtení, ale i vedoucí k zamyšlení.

08.12.2023 5 z 5

Nikdy se nevzdávej! Nikdy se nevzdávej! Benjamin Ferencz

"Pokud se bojíte, je to tím, že máte co ztratit, a to je dobře. Znamená to, že máte za co bojovat, a když se na to soustředíte, můžete obavy přetavit do výkonu, kuráže, tempa - do čehokoli, co je v dané situaci potřeba."

Nádherná kniha, která stojí za přečtení. Pan Ferencz má rozhodně co předat!

26.11.2023 5 z 5

Sbohem, věci. Nový japonský minimalismus Sbohem, věci. Nový japonský minimalismus Fumio Sasaki

"Pokud vážně chcete něco změnit, jediný způsob, jak to udělat, je začít s tím hned teď. Ve skutečnosti žádné zítra neexistuje, není tu žádný příští týden, na který bychom se mohli těšit. Až zítřek přijde, bude dneškem. Odedneška za rok bude dnes, až to nastane. Všechno je jen v přítomném okamžiku."

Knih o minimalismu mám načtených poměrně dost a i přesto s radostí konstatuji, že tato je jedna z nejlepších - o daném tématu - kterou jsem kdy četla.

05.03.2024 5 z 5

Méně je více Méně je více Joshua Becker

"Naše přispění světu je dáno něčím mnohem důležitějším než velikostí našeho domu, autem, kterým jezdíme nebo značkovými džínami. Naše životy budou mít trvalý význam v tom, jak se je rozhodneme prožít...
Sněte o životě, který vám byl dán, velké sny.
Potom se probuďte a žijte je."

Kniha nebyla špatná, téma minimalismu mě zajímá. Jen mě, upřímně řečeno, v knize rušily náboženské pasáže, které bych oželela..

21.11.2023 3 z 5