pe3ce pe3ce komentáře u knih

Na plechárně Na plechárně John Steinbeck

Kdysi zařazena do kategorie "povinná četba, to nikdy číst nebudu". Nikdy neříkej nikdy. Úžasné, už druhá kniha, kterou si mě Steinbeck zcela získal. Těším se, až mi přijde třetí a já se opět ponořím do jeho krásného psaní.

13.08.2020 5 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Kdysi jsem knihu zakoupila na nějakém dobročinném bazaru. K jejímu přečtení jsem se dostala až letos, po několika letech. Dala mi mnoho a odnesla mě daleko. Děkuji za tu náhodu, která mi ji přinesla do cesty. Steinbeck je vynikající spisovatel.

13.08.2020 5 z 5

Zážitky z karantény Zážitky z karantény Halina Pawlowská

Knížku jsem dostala na Vánoce. Její četbu jsem odkládala, protože kdo by chtěl číst o době, kterou bychom raději vymazali z paměti. Jenže...Halina se rozepsala o svých pocitech, náladách, obavách, o sobě samé a své rodině, to mě bavilo. Mám ráda její knížky, pořady jak v tv, tak v rádiu, takže mi ty příběhy i "předčítala". Úplně jsem ji slyšela.

20.01.2023 4 z 5

Vypůjčený život Vypůjčený život Ashley Farley

Pěkné oddechové čtení o dvou zralých ženách Leně a Olivii, které v sobě našly sílu změnit své dosavadní životy. Obzvlášť Lena mi byla sympatická. Konec tak trochu americký happyend, ale proč ne.

27.01.2021 4 z 5

Malý bůh Malý bůh Tomáš Hokeš

Děj pádí, vtáhne vás svým popisem, utíká jak sám život. Škoda, že autor víc nerozvinul svoji fantazii a nevykřesal pro nás o pár stran navíc. Knížka, která ve mě zanechala stopu, hodně jsem přemýšlela nad životem lidí tenkrát v době Keltů, Markomanů a Kvádů.

16.01.2021 5 z 5