Pavelpi Pavelpi komentáře u knih

Příběhy psané střelným prachem Příběhy psané střelným prachem Vlastislav Toman

Po letech jsem si znovu přečetl tyhle příběhy a kupodivu se mi líbily tak,že se divím,že jsem dal tak nízké hodnocení.Nejvíc se mi líbily povídky Puškaři,Zákeřný kord a Tichý střelec.Proto jsem se rozhodl hodnocení zvýšit a myslím,že si je ještě několikrát přečtu

24.06.2017 4 z 5

Vlasovci v boji za Prahu Vlasovci v boji za Prahu Pavel Žáček

Dokument,který se mi velmi líbil,Je v něm uvedena spousta údajů,o kterých jsem neměl ani ponětí.

03.06.2017 5 z 5

Smrtihlav Smrtihlav František Bálek

Ze začátku nic moc,ale s příchodem vyšetřovatele se začíná rozvíjet napětí,které neustále graduje až do konce knihy.Výborně napsáno a už se těším na další knihy autora.

14.05.2017 5 z 5

Století detektivů Století detektivů Jürgen Thorwald

Knihu jsem četl v rámci čtenářské výzvy a byla to bomba.Řada případů byla natočena v rámci seriálu Dobrodružství kriminalistiky.Zajímavé jsou i fotografie a kresby,které výborně knihu doplňují

13.05.2017 5 z 5

Hugger Mugger Hugger Mugger Robert B. Parker

Detektiv Spencer se stává mým oblíbencem.Tenhle styl krimi mám hodně rád a tahle kniha je i psána podobně jako knihy Dicka Francise.Protože se mi to líbilo dal jsem plný počet bodů

13.05.2017 5 z 5

Potshot Potshot Robert B. Parker

První kniha,kterou jsem od tohoto autora četl a moc se mi líbila.Je to styl tzv.Drsné detektivky.Soukromý detektiv Spencer řeší s dalšími ostrými hochy případ vraždy a současně i případ Kazatele,který vybíral peníze od obyvatel města za tzv.ochranu.Konec je ale celkem překvapivý.

12.05.2017 5 z 5

Sokolov - Z dějin města a jeho škol Sokolov - Z dějin města a jeho škol Vladimír Prokop

Také pěkná kniha,která mapuje hlavně historii škol na sokolovsku v závislosti na historii města.

Kapitoly z dějin Sokolovska Kapitoly z dějin Sokolovska Vladimír Prokop

Krásně napsaná kniha regionálním autorem,který hodně psal o sokolovsku.Tahle historie je velmi zajímavá hlavně pro ty,kdo tady bydlí.Dozvěděl jsem se spoustu nových věcí,včetně toho co kde ve městě původně bylo a co tam stojí dnesTaké ilustrace jsou velmi pěkné.

První hřích První hřích Ignát Herrmann

Normálně bych se do téhle knihy asi jen tak nepustil,ale kvůli Čtenářské výzvě jsem to dal a jsem rád.Povídky vás přenesou do staré Prahy,kdy ještě žila v poklidu a nebyl takový shon jako dnes.

09.05.2017 5 z 5

Terminátor Terminátor Randall Frakes

Pokud porovnám knihu s filmem,je to o bod víc pro knihu.Jinak ale mě tenhle žánr moc nebere.Mám raději jinačí styl sci-fi např.Den Triffidů.Tyhle akční záležitosti a hromady mrtvol vážně moc nemusím.

09.05.2017 3 z 5

Stalinovi maršálové Stalinovi maršálové Jiří Fidler

Kniha,která mapuje životy jednotlivých maršálů.Vzhledem k tomu,cojsem až doposud četl bych řekl,že je založená na reálných faktech.Celkem se to dobře čte a jednotlivé životopisy mají spád(není to jen plácání někde opsané).

09.05.2017 4 z 5

Mamajova mohyla Mamajova mohyla Pavel Šebunin

Kniha ukazuje hrdinství a odhodlání vojáků a obyvatel Stalingradu ubránit své město.Úplně náhodou jsem kdysi v práci mluvil s jedním pamětníkem bojů u Stalingradu,který byl ale na druhé straně u Němců.Vyprávěl mi,jak to všechno vypadalo,jak mu bylo když spustily střelbu "kaťuše" (raketomety) a jak to bylo,když se stahoval kruh obklíčení Rudé armády.Říkal,že měl kliku,protože byl fotbalista a uměl dobře běhat,takže když se kruh spojil,on už byl za ním a zachránil se.Mezi námi,já bych tam nechtěl být ani na jedné ani na druhé straně.

28.02.2017 4 z 5

Ulice mladšího syna Ulice mladšího syna Lev Kassil

(SPOILER) Kniha,která vypráví,jak prožívaly válku školní děti.A také ukazuje,jak se i v těchto podmínkách musely učit a také pracovat.A někdy i umíraly...

18.02.2017 4 z 5

Sezóna pekelných koček Sezóna pekelných koček Jiří Horn

Dobře napsaná detektivka,která udrží čtenáře v napětí až do konce.Protože jméno pachatele je překvapení a dozvíte se ho až na poslední straně.Autor také zajímavě líčí život na odlehlé hlásce u radaru,kde není téměř žádná civilizace a ukazuje,že se musela držet i tady parta,protože jinak by tam asi někdo vyloučený z kolektivu těžko přežil.

17.02.2017 5 z 5

Návrat Wernera Holta Návrat Wernera Holta Dieter Noll

Je vidět,že se jedná o pokračování,už to není ono.Rozvláčné vyprávění s odbíháním jinam,žádný spád,politika atd.Už to prostě není ono.Ještě,že třetí díl už nebyl napsaný,to by byl asi paskvil.

21.04.2015 3 z 5

Kresby z Ještědí Kresby z Ještědí Karolina Světlá (p)

Velmi hezké a čtivé povídky ze života prostých lidí.Na to kolik je to let (v roce 1880) mají co ukázat i nám v současnosti.

30.01.2015 4 z 5

Krásná Tortiza Krásná Tortiza Jan Drda

Jako většinou navazující pokračování už není takové jako první kniha.Ale i tak se povídky dají číst poměrně dobře.Jsou samozřejmě postiženy ideologií jako většina knih v této době.Ale to tak bylo a žili jsme v tom a nějak nám to ani nepřišlo.

21.01.2015 4 z 5

Případ půvabné žebračky / Falešný kufr Případ půvabné žebračky / Falešný kufr Erle Stanley Gardner

Gardnerovka jako vždy perfektní.Perry Mason i Donald Lam jsou mí oblíbenci a příběhy od Gardnera jsou napínavé,logické a někdy i překvapivé.

14.01.2015 5 z 5

Martina Martina František Bálek

Noví usedlíci v pohraničí,nová naděje pro lidi,kteří ve vnitrozemí celá léta živořili a najednou měli šanci mít se lepší.Ale také usedlíci,kteří se vrátili do svého,ze kterého je odsunutí Němci po zabrání Sudet vyhnali.O tom se dneska ani moc nemluví a nepíše.Zatímco o únoru 1948 se popsaly už stohy papíru.Já za svůj život slyším už dneska třetí verzi,jak to vlastně v roce 1948 bylo.Zatím věřím pouze verzi,kterou mi vykládala moje mamka,která neměla důvod mi lhát.Proto je třeba ne hned odsuzovat,ale zjistit si toho o té době víc a znát i pohled druhé strany.

14.01.2015 4 z 5

Zločinný omyl Zločinný omyl Franz Carl Weiskopf

Moc hezky napsáno.Když se zamyslím nad tím,jak byli ti mladíci zblbnutí nacismem tak, že byli ochotni i vraždit lidi pro nic zanic,tak to je docela síla.Myslím,že by si knihu měli přečíst všichni,kteří se i dnes pod různými záminkami a hesly o demokracii snaží znovu rozpoutat nějaký válečný konflikt.Pánům,těm se nic nestane,ale odnesou to vždycky ti obyčejní dole,které někdo zblbne.

14.01.2015 5 z 5