Terminátor

Terminátor https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/8212/bmid_terminator-bqY-8212.jpg 4 63 11

Terminátor série

Knižní přepis stejnojmenného filmu.

Sci-fi Fantasy
Vydáno: , Premiéra Studio

The Terminator , 1985

Holister
07.10.2023 5 z 5

To seš mladej podržhřebík a jdeš do trafiky pro Startky, když v tom náhle uzříš od sluníčka vyšisovanou obálku s touhle parádní brakovkou. Eee, a kterou znáš z kina. Nemůžeš odolat už jen kvůli ukojení zvědavosti, jestli je lepší kniha nebo film a závdavkem chováš bláhovou naději, že se konečně dozvíš, jestli bylo dřív vejce nebo slepice. Životně důležitou otázku, co by stalo, kdyby Sarah Kylovi věneček neodevzdala a on (Kyle) by tedy nemohl být vyslán Johnem a pro ten věneček si ani nemohl dojít, se tedy nedozvíte... NICMÉNĚ si prodloužíte zážitek z kina, nějaké to vzdělání v oboru Expert na všechny Terminátory si rozšíříte a víc asi není třeba dodat.

ber-tram
15.09.2022 4 z 5

Vznikají spíše mizerné filmy podle solidních knih nežli obstojné knihy podle bezva scénářů. Tenhle přepis sem patří. S filmem jsem neporovnával, poněvadž si ho živě nepamatuju, ačkoliv... Proto jsem ho včera znova zhlédl - pod vábničkou knihy. Obojí funguje, avšak kniha, jak to bývá, je v detailech sdílnější, zato film ozlomkrk pádí kupředu. 30/22

slawa.cap
10.02.2022 4 z 5

Čekal jsem jen románový přepis scénáře, ale autor sem vkládá několik svých myšlenek a spoustu okamžiků si přibarvuje. Ani finální scéna se nedrží přesně filmové předlohy. U filmu jsem nikdy přesně nesledoval výzbroj hlavních aktérů, proto mně, když jsem to viděl černé na bílem dost zarazilo co všechno si Terminátor v obchodě nabral. Nebylo to špatné a po dočtení mám hroznou chuť se na Terminátora opět podívat. Jediné co mně u knížky opravdu iritovalo bylo okamžité pojmenování záporáka jako Terminátor, mohlo to být trochu tajemnější. Navíc je to několikrát i poměrně krkolomný překlad, který přikládám době překladu a snaze co nejvíce se svézt na filmu.

Meda77
28.11.2021 5 z 5

Jedna z mála knih, která o maličko trumfla i filmovou verzi a to film je vydařená klasika a nadčasovost své doby. Popisovat příběh navztekaného plecháče je zbytečné všichni ho znají. Pro fanoušky filmové série bude zřejmě srdeční záležitost, ale slupnou ji i ostatní, kniha je totiž psána velmi kvalitně v žánru scifi.

Yukon777
07.03.2021 4 z 5

Skoro lepšie než film. Oprostené od mizerného hereckého výkonu Lindy Hamilton a niektorých ďalších 3.c umelcov (čierny policajný kapitán atď.), dynamické a zručne napísané, žiadne kostrbatosti treťoradého pisálka, akým sa väčšinou zadávajú takého post-filmové zakázky na vyžmýchanie zvyšných dolárov z vrecák amerických stredoškolákov. Doporučiteľné pre fandov žánru; nesklame.

Měňavka
06.11.2018

Jsem velký fanda filmu,takže toto je pro mne příjemný doplněk do mé knihovny.

danny_21
03.01.2018 4 z 5

I když jen přepis slavného Cameronova filmu, ale čte se to samo, pro fanoušky cyborgovské ságy nutnost - 80 %

Pavelpi
09.05.2017 3 z 5

Pokud porovnám knihu s filmem,je to o bod víc pro knihu.Jinak ale mě tenhle žánr moc nebere.Mám raději jinačí styl sci-fi např.Den Triffidů.Tyhle akční záležitosti a hromady mrtvol vážně moc nemusím.

Kralicekusacek
23.05.2016 5 z 5

Kniha je ještě lepší nežli film, kdo ji nečetl, ten udělal velkou chybu.

Blaf
25.06.2014 5 z 5

Pro mě to byl lepší zážitek než-li u filmu. Kniha teda přdčila film - hlavně do napínavosti děje.

Jack Bauer
08.03.2012

Knihu jsem ani nečetl a už ji prodávám, stačí mě film.

Autoři knihy

Randall Frakes