Partícia Partícia komentáře u knih

Analfabetka, ktorá vedela počítať Analfabetka, ktorá vedela počítať Jonas Jonasson

Výborná kniha plná sviežeho humoru. :) Nepôsobí tuctovo, Jonasson je jednoducho elita.

23.02.2019 5 z 5

Sklenený zvon Sklenený zvon Sylvia Plath

Sklenený zvon je skutočne impozantná a poetická autobiografická kniha. Ak ste sa v živote stretli s človekom, ktorý trpí duševnou poruchou, kniha bude pre vás jednoduchšie stráviteľná. Mne z tejto knihy utkvelo v pamäti toto: "Ľudia sú totiž vytvorení zväčša z prachu a mne nešlo do hlavy, prečo by liečenie všetkého toho prachu malo byť lepšie ako písanie básní, ktoré si tí ľudia zapamätajú a v duchu si ich opakujú, keď sú nešťastní alebo chorí, alebo nemôžu spať."

02.04.2020 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Príbeh je smutný a krásny zároveň. Už dlho na mňa nejaká kniha nezapôsobila tak veľmi ako práve táto. Po jej prečítaní sa cítim veľmi pokojne a uvoľnene. Jednoducho, estetický zážitok. Odporúčam každému. :)

30.05.2019 5 z 5

Agathe Agathe Anne Cathrine Bomann

Od tejto knihy som očakávala viac.

06.07.2020 3 z 5

Jonasson opäť nesklamal. Veľmi mi imponuje jeho humor. :) Veľmi dobrá kniha.

01.08.2019 5 z 5

Papieroví duchovia Papieroví duchovia Julia Heaberlin

Túto knihu som dostala, preto by mi bolo ľúto neprečítať ju. Musím však povedať, že to bol boj. Pri jej čítaní som bojovala s nudou a fádnosťou. Samozrejme, je to vec názoru. Ja ju rozhodne neodporúčam.

09.08.2019 1 z 5

Súdružka moja zem Súdružka moja zem Milan Lajčiak

Zbierka, ktorá reprezentuje dobu svojho vzniku, jej ideovú, politickú a estetickú situáciu.

08.10.2020

Podstata všetkých vecí Podstata všetkých vecí Elizabeth Gilbert

Niktoré časti a opisy pokladám za príliš zdĺhavé a suchopárne. Avšak oceňujem zaujímavé vykreslenie charakterov jednotlivých postáv.

12.02.2019 3 z 5

Šľahačková víla Šľahačková víla Dana Hlavatá

Veľmi milé príbehy a krásne ilustrácie. Oceňujem, že každý príbeh je zároveň aj edukatívny. Podarená kniha. :)

08.01.2021 5 z 5

Kysucké rozprávky Kysucké rozprávky Anton Pajonk

Knihu som čítala ešte na základnej škole a mám na ňu krásne spomienky.

27.10.2020 5 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Táto kniha hovorí o tom, že sme iba hračkou v rukách osudu. Je krásna a smutná. Vyhovuje mi aj autorov štýl písania, ľahký a nenútený.

09.04.2020 4 z 5

Hviezdy a smútok: Literárne dielo I Hviezdy a smútok: Literárne dielo I Rudolf Dilong

Pekná zbierka, odporúčam prečítať. Vyzdvihujem najmä báseň Vädnutie.

16.03.2020 5 z 5