PaníColumbová PaníColumbová komentáře u knih

Příprava na manželství Příprava na manželství Aleš Opatrný

Na téma manželství jsem četla i mnohem lepší knihy... Naopak je ale pravda, že jsem od autora očekávala "horší výkon", takže za mě takový "průmer". Na k nize jsem ocenila stručnost, jasnost a výstižnost... :-)

22.12.2018 2 z 5

Skutečně sama sebou Skutečně sama sebou Stasi Eldredge

Úžasná kniha od ženy pro ženy! Autorka v ní rozebírá otázku vztahů a přítelství; běžná témata, která většina žen řeší (jak najít smysl života, komplexy, aj.)... Opravdu povzdivé a čtivě napsané! Mohu jedině doporučit!!!

16.12.2018 5 z 5

Něco jako láska Něco jako láska Tracy Brogan

Takové hezké, romantické, srandovní, napínavé a na můj vkus až moc "americké" :-)

26.07.2018 3 z 5

Horké polibky Horké polibky Donna Hay

Aha, takže další úžasné autorčino dílo. Na jejích knihách se mi líbí, že nikdy nevím, jak dopadnou a od knih se "nedokáži odtrhnout" :-) Jsou plné překvapení a nečekaných zvratů... Je to "nakažlivé" čtení plné lásky a napětí. Doporučuji!!!

21.07.2018 5 z 5

Musíš mi veriť Musíš mi veriť Dana Hlavatá

Knížka, ve které byl baset - nevěděla jsem, že nějaká taková vlastně vůbec je :-) Hezky a poutavě napsaná. Jedná se o první díl - ten druhý se jmenuje Nevěřím Ti. Tento je více smutný a depresivnější. I tak se mi MOC libíl. Jedinou výtkou jsou překlepy, které jsem ve výtisku našla (ale to je věc vydavatele)... Doporučuji!

14.07.2018 5 z 5

Dokonalá sestra Dokonalá sestra Donna Hay

Ups :-) Takže... Bez jakéhokoliv rozhodování dávám *****! Kniha má téměř 300 stránek a přečetla jsem ji během dvou nebo třech dnů... Děj je tak "strhující", že jsem se od ní nemohla odtrhnout a dočetla ji kolem 1 hod. ranní :-) Bavilo mě předvídat, jak děj dopadne (což se mi nepodařilo:-) Původně jsem se rozmýšlela, jestli si ji mám z knihovny vůbec odnést (Omlouvám se, ale někdy mi totiž přijdou knížky od amerických autorů takové "americky jednoduché"), ale výpůjčky nelituji a už na mé od autorky čeká další knížka - snad mě nezklame ani ona :-)

06.07.2018 5 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Jejda, ta romantika :-) :-) :-) Prvně jsem viděla filmové zpracování knihu a na její popud si přečetla i knižní verzi. Musím říct, že se ji filmovým tvůrcům podařilo ztvárnit opravdu hodně dobře! Knižní forma (psaná jako divadelní hra) je snad ještě více romantická! :-) Opravdu vydařené dílko!

03.07.2018 5 z 5

Pokaždé se vrať Pokaždé se vrať Jana Chmelová

Ty vogo :-) Tak to byla knížka - přečetla jsem ji "jedním dechem". Plné Lásky, napětí a zajímavého příběhu. Ježkovy oči - hlavně ten konec, brrr :-) :-( Mohu jedině doporučit!

29.06.2018 5 z 5

Zachraňte své manželství Zachraňte své manželství Les Parrott

Kniha byla napsaná vzdělanými autory, kteří o svém oboru jistě hodně vědí! Přestože se nejedená o beletrii, tak je napsána hodně čtivě srozumitelně. Zaujalo mě to, že ji autoři (jedná se o manžele) psali dohromady a některé kapitoly odděleně (aby si mohl čtenář udělat "obrázek", jak danou problematiku vnímu muž a jak žena). Oceňuji i odvahu autorů napsat některé hodně osobní zkušenosti ze svého manželství... Byla to jedna z těch hezkých knih o manželství...:-)

Smrt zpěvačky Smrt zpěvačky William Harrington

Tenhle díl mě zklamal - z těch, co jsem měla tu čest doposud číst, byl absolutně nejslabší a poněkud primitivní... :-( Hodně věcí v případu mi přišlo nevysvětlených a nevyřešených... Dočetla jsem ho jen proto, abych měla "ve své sbírce" další knihu o Columbovi. :-)

23.06.2018 3 z 5

Smrt bohaté dámy Smrt bohaté dámy William Harrington

C-O-L-U-M-B-O, co k tomu prostě dodat...:-) Je to nejlepší detektiv (a to i v té tištěné podobě:-) Opět budete hezky vtaženi do děje. Tentokrát mě zaujalo, že Columbem vyšetřovaný případ navazuje na jeden z minulosti. Bylo to hodně napínavé - tak "hurá do čtení!" :-)

Neverím ti Neverím ti Dana Hlavatá

Po přečtení recenzí ke knize jsem ji začínala číst s "obavami"... Je to první kniha, kterou jsem od autorky četla a opravdu mě nadchla. Přečetla jsem ji téměř během jednoho dne a "jedním dechem". Děj mě úplně vtrhl: byl napínavý a ze života. Takové milé (nejenom) letní čtení pro ženy :-)

Příhody mého života Příhody mého života Roman Brandstaetter

Za mě takový lepší "průměr". Líbil se mi autorův osobitý styl psaní (jedná se o fejetony)... Po přečtení knihy musí každý uznat, že byl hodně všeobecně vzdělaný a část svého života cestoval. Měl težký život, který mu hodně dal a jistě jej obohatil... Pohodové čtení! Doporučuji číst "útržkovitě", ať nejste čivem "zavaleni" :-)

23.06.2018 3 z 5

Smrt v Los Angeles Smrt v Los Angeles William Harrington

S-U-P-E-R! Doporučuji přečíst! Autor je právník, takže "ví, o čem píše..." A to poutavě, napínavě, věrohodně a čtivě! Těm kdo váhají mohu knihu jedině doporučit! :-)

21.05.2018 4 z 5

Smrt záletníka Smrt záletníka William Harrington

Columbo, jak má být a jak ho známe z TV :-) Sypmaťák a profík! :-)
Jediné, co bych knize vytkla je, že byla na můj vkus až moc "sexuálně uvolněná", jinak jsem si ji maximálně užila a všem vřele doporučuji! :-)

16.05.2018 4 z 5

Smysl manželství Smysl manželství Timothy Keller

Tahle kniha o manželství se mi opravdu MOC líbila. Vzhledem k tomu, že není psána extrémně odlehčenou formou bych ji doporučila spíše těm, kteří se o problematiku manželství a partnerských vztahů zabývají déle nebo jsou hodně duchovně zaměření. Určitě není určena těm, kteří preferují "jednodušší formu psaní".
Mě osobně kniha zaujala hodně a byla pro mě přínosem. Oceňuji otevřenost autorů: ne každý by ventiloval své manželské soukromí.

14.05.2018 5 z 5