Pan_Skala Pan_Skala komentáře u knih

Poslední člověk na planetě Zemi Poslední člověk na planetě Zemi Denisa Černá

První část knihy byla poněkud těžší na začtení, protože hlavní postava mi nebyla sympatická. Pak se to zlepší, ale stejně naivita a i jistá hloupost vás bude štvát i ke konci knihy. Osobně nejlepší část je asi střed knihy, protože ta byla taková více na dřeň pro mne. Konec tak nějak očekávaný, ale stejně ve mne nechává pachuť, protože z části se ptám proč, abych marně doufal ve filmový happyend, který nepřijde.

03.01.2024 4 z 5

Otto Kretschmer: Život německého ponorkového velitele s nejvyšším skóre potopené tonáže Otto Kretschmer: Život německého ponorkového velitele s nejvyšším skóre potopené tonáže Lawrence Paterson

U spousty biografií o význačných vojenských osobností narážím na to, že se musím prokousávat částmi, která až jsou částečně zajímavé tak vás ve výsledku tolik nezajímají. Jedná se pravidelně o období před a po událostech, které tu osobnost proslaví. Naštěstí tady to autor vzal tak dobře, že skoro většina knihy je o bojových plavbách tohoto nejúspěšnějšího německého ponorkového velitele. A čte se to sakryš dobře, že nebýt unavený po nočních tak bych tu knihu dočetl daleko dříve.

08.02.2020 5 z 5

Francouzský deník aneb velká fotbalová párty pod Eiffelovou věží Francouzský deník aneb velká fotbalová párty pod Eiffelovou věží Jaromír Bosák

Není to můj první deník od pana Bosáka a tak už jsem věděl co čekat. Bavilo mě to stejně jako mě bavil ten předtím. Jedinou vadu to má, že už si pořádně nevzpomínám na to sportovní pozadí, ale zase více vnímám to co vlastně takový komentátor musí v průběhu šampionátu zažít a přežít.

12.01.2020 4 z 5

Brazilský deník Brazilský deník Jaromír Bosák

Není to ani sportovní deník ani cestopis, ale je to takový mix obojího. K tomu, když znáte pana Bosáka tak se vám při čtení hlavou ozývá jeho hlas což umocní zážitek. Oproti ruskému MS je tohle o něco slabší, ale zase o 4 roky starší. Takže je znát, že psací styl se vyvíjí a opět se těším na dalšího fotbalové mistrovství a jen mohu doufat, že opět bude s komentářem pana Bosáka.

26.10.2019 4 z 5

Pacifik Pacifik Hugh Ambrose

Pokud od knihy očekáváte, že je to vlastně napsaný seriál tak budete zklamaní. Ano jsou zde lidi známí ze seriálu, ale jedna se spíše o takový popis bojů v Pacifiku, kterých se účastnili. Takže je to zajímavá kniha, která stojí jistě za přečtení, ale asi bychom našli lepší alternativy pokud nás zajímají přímo osudy námořních pěšáků ze seriálu a nebo popis bojů.

12.10.2019 4 z 5

Životní mač Životní mač Jaromír Bosák

Dlouho odkládaná knížka mého komentátorského oblíbence si konečně našla cestu na můj stůl. Přiznám, že jsem čekal něco trošku jinak koncipovaného, ale v konečném výsledku to k tak velké škodě nebylo. Je pravdou, že kolikrát jsem se přistihnul jak to čtu a do toho si v hlavě imituji hlas pana Bosáka.

20.06.2019 4 z 5

Bojujte s nepřítelem zblízka: Britské válečné námořnictvo za druhé světové války I. Bojujte s nepřítelem zblízka: Britské válečné námořnictvo za druhé světové války I. Correlli Barnett

Očekával jsem sice od knihy podrobný výpis bojů britského námořnictva, ale toho jsem se nedočkal. Kniha se ani tolik nesoustředí na jednotlivé boje jako se snaží čtenáři rozšířit obzory tím, že mu poskytuje kompletní pohled na pozadí rozhodování velitelů. Rozhodně je to zajímavý počin, který jsem s radostí přečetl a uvítal ve své knihovně.

21.05.2019 4 z 5

Běž a nepřestávej! Evangelium pohybu Běž a nepřestávej! Evangelium pohybu Miloš Škorpil

Je to spíše taková dobrá motivační kniha plná různých myšlenek. Je celkem vhodná pro začínající běžce jako jsem já takže ty plány na konci se celkem hodí. Ve výsledku ji ale s radostí doporučím jako příjemné čtení.

09.03.2019 4 z 5

Eskejp: Na útěku z kanceláře Eskejp: Na útěku z kanceláře Jiří Charvát

Chvíli jsem přemýšlel jestli 4 nebo 5 hvězd kvůli slabšímu středu. Jenže ono to je jedno, protože tahle kniha mě zase po dlouhé době dostala. Přečetl jsem ji na své poměry velmi rychle a hlavně se u ní každou chvíli řechtal smíchy jak kůň. Bylo to prostě něco nevšedního a dlouho nečteného a s velkou radostí ji budu doporučovat všem lidem co v mém okolí čtou.

29.09.2018 5 z 5

Nepotopitelný kapitán: Námořní bitvy v Tichomoří 1941-45 očima kapitána japonského torpédoborce Nepotopitelný kapitán: Námořní bitvy v Tichomoří 1941-45 očima kapitána japonského torpédoborce Hara Tameichi

Velmi zajímavá kniha, která podává náhled "druhé strany" na některé boje v Pacifiku. Svým způsobem pomáhá nahlédnout do psychiky a ukazuje, že ne všichni japonští velitelé byli sebevražední blázni. Pro mne doopravdy velmi příjemné a velmi čtivé.

08.07.2018 5 z 5