Paldini Paldini komentáře u knih

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Čtivá kriminálka, u které je dobré vypnout mozek, protože jinak pozorný čtenář může prohlédnout ten děravý dějový cedník. V rámci prvních čtyřech Harry Holeovek jasně nejhorší díl.

15.03.2017 3 z 5

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Bohužel, čas se na knize podepsal. Povídky jsou napsány naivně s předvídatelnými pointami. Je to o to horší, že ve většině povídek, jsou hlavními hrdiny vědci, kteří nejsou schopni přijít na nějaký banální problém, jehož řešení celou dobu bije do očí.

31.01.2017 2 z 5

Černý pavouk Černý pavouk Jeremias Gotthelf

Ze začátku Babička boženy Němcové, potom pohádka, následovaná Vymítačem ďábla. Jediné mínus vidím v tom, že určitě není správné bát se Boha a raději žít pokorně v utrpení, jak se nám to snaží mistr Gotthelf podsunout.

28.04.2016 5 z 5

Zachráníš mě ráno Zachráníš mě ráno Joy Fielding

Mýdlová opera, trochu okořeněná thrillerem.

11.03.2016 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Cestovní průvodce po Florencii a částečně po Benátkách a Istanbulu, ale klasický bedekr bude vždycky lepší. Thrillerová stránka je strašně irituící. To nikdo neřekl Brownovi, že se vzrůstajícím počtem tajných chodeb se z detektivky stává fraška? To už věděl i páter Knox. Tady slouží množství tajných chodeb, kterými hrdinové unikají jen jako deux ex machina, aby autor mohl prodlužovat čekání na jednu z point, nad kterou by protočil panenky i Kaiser Soze. A fraška se opravdu stane fraškou, potenciální charismatický záporák principálem na volné noze, spojenec babičkou z vnukovy strany a čertík z krabičky zachráncem Světa. A nejhorší na tom je, že veškeré popsané pachtění všech zúčasněných nevede k pro mě uspokojujícímu konci.

07.05.2015 1 z 5