paduma paduma komentáře u knih

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Za mňa kniha splnila očakávania. Aj keď není "inovatívna" je to slušný príbeh v štýlu ako som zvyknutá a bolo fajn sa stretnúť zase s Janom Bezzemkom. Prečítala som na jeden záťah.

04.04.2020 5 z 5

Yarminův syndrom Yarminův syndrom Petr Heteša

Tento príbeh je za mňa slabší, asi preto že karty boli v podstate od začiatku odkryté a len som sledovala ako sa z toho hlavná postava (ne)dostane. Ale tie "vedľajšie" dejové línie v škole boli výborné a vyvažujú pre mňa trošku priamočiaru hlavnú dejovú linku. Samozrejme je kniha nadupaná akciou a brisknými dialógmi. Mám proste pre Hetešove svety a príbehy slabosť.

15.12.2020 5 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Napriek tomu že si myslím že príbeh mal väčší potenciál ma bavil a udržal môj záujem od začiatku do konca. Malo to spád, žiadne nudné pasáže. Plné hodnotenie s privretým okom.

04.04.2020 5 z 5

Město v oblacích Město v oblacích Kristýna Sněgoňová

Luxusná kniha, naozaj prepracovaný príbeh. Musím oceniť hlavného hrdinu, aj keď ma "štval" svojím úzkoprsím pohľadom na vec, bola to podľa mňa geniálne zvládnutá postava. Premýšľala som nad ním aj mimo čítania knihy a to sa mi teda nestáva, takže určite doporučujem.

09.01.2021 5 z 5

Co to žere a kde to spí Co to žere a kde to spí Petr Heteša

Konečne žena ako hlavná postava. To je asi prvý krát? Kvitujem že chovaním nevybočuje od toho na čo som u Hetešu zvyknutá :) Kniha ma fakt bavila, odsýpalo to a presun do vesmíru bol tiež vydarený. Koniec príbehu luxusný!

09.12.2020 5 z 5

Nájezdník z Pustiny Nájezdník z Pustiny Tomáš Sekerka

Mala som problém so začiatkom ktorý mi prišiel trošku zmätený ale potom už to stálo za to. Napriek tomu že to je sci-fi to na mňa pôsobilo zvláštne realisticky. Tiež si myslím že línia Nikkol bola zbytočná, akoby chýbali súvislosti a niektoré udalosti nedávali úplne zmysel, ale keď zoberiem hlavnú líniu tak parádny príbeh. Záver knihy za mňa epický presne v duchu celej knihy. Plné hodnotenie dávam s ohľadom na to že to je prvotina.

29.10.2020 5 z 5

Destrukce Destrukce Alex Drescher

Toto je vymazlená kniha. Tak akurát detailné popisy fantasy svetov a kopec akcie a zvratov v deji. Ani stránka navyše. Fantázii sa medze nekladú a pritom to stále pôsobí "reálne".

07.04.2020 5 z 5

Skrytá rizika kvantové démonologie Skrytá rizika kvantové démonologie Petr Heteša

Hetešov Baltimore ma fakt baví a tento príbeh nebol výnimkou. Bolo to vtipné a napínavé, niekedy som preskakovala riadky aby som vedela ako situácia dopadla. Super oddychovka a počet strán potešil.

01.12.2020 5 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Jednohubka, to som si povedala keď som videla počet strán ale musím priznať že mi to trvalo 3 dni knihu doraziť. Niečo mi na tom nesedelo a doteraz neviem čo. Malo to spád, niektoré hlášky ma dostali, ale ako by sa ten príbeh poriadne nerozvinul, neviem... Urobte si názor, určite stojí za to prečítať.

25.10.2020 4 z 5

Otrok megaměsta Otrok megaměsta Tomáš Sekerka

Po prečítaní mi zostal rozpačitý pocit... Príbeh mal spád, bol akčný a rýchlo sa čítal ale.. ale prišlo mi akoby mal autor jasné určité dejové situácie ale už nie úplne to ako ich prepojiť. Niekedy som mala pocit že som musela preskočiť stránky textu a niektoré dejové zvraty boli podľa mňa "nasilu".. za mňa prvý diel jednoznačne lepší.

25.09.2021 3 z 5

Odplata Odplata Alex Drescher

Tento diel bol viac jednoznačný. Všetko smerovalo k odplate ako sa ostatne aj kniha volá. Veľa akcie ale osobne mi chýbali tie dejové zvraty ktoré boli v prvom diely, ten ma bavil viac, ale bolo to dôstojné ukončenie príbehu.

11.04.2020 5 z 5