Páča Páča komentáře u knih

Psí život Psí život Jaroslav Irovský

Na knihu jsem se těšila, jelikož jsem taky majitelka Švýcaráka, nicméně na Arim jsem nenašla žádný charakteristický švýcarácký rys. To by asi nebyl hlavní problém, spíše mi vadilo, že se autor vykreslil jako pejskař, co pustí psa na volno, s někým si povídá a psa má ZA sebou. No a ten se běhá zdravit s ostatními psy. Nesnáším procházet okolo takových psů, jsem názoru, že je to pořád zvíře a má být pod dohledem majitele, tedy vždy PŘED majitelem. Autor dále polemizuje o respektu, zároveň ale píše, že nechá psa sedět na sedačce vlaku... Jsem jediná kdo v tom vidí nerespekt k příštím cestujícím? Nemluvě o názoru, že dřív děti měly k učitelům větší respekt, protože ti je mohli bít. To byl ale spíše strach, pane Irovský, bohužel je to pořád zaměňováno. A pak nějaké "drobnosti," třeba že lidi krmí kachny suchým pečivem - já vím, že to lidi dělají, ale napsat, že někteří krmí kachny zeleným salátem, mohla mít kniha aspoň trochu edukativní rozměr.. Hodnotím jako pohádku o psech, bez hlubší přidané hodnoty..

12.01.2024 2 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Tuto knihu jsem četla v 17 a netrpěla jsem u toho vůbec...sice jsem četla i lepší, bylo to dost rozsáhlé ale rozhodně B. Němcovou neodsuzuju :)) dokážu si představit, že si tohle dílo po letech přečtu znovu :)

30.11.-0001 4 z 5

Faust Faust Johann Wolfgang Goethe

Na čtení složitější, přiznám se, že některé části jsem musela číst více než jednou, ale hlavní myšlenku jsem pochopila :) a ta je docela pěkná :)

30.11.-0001

Připravte operační sál Připravte operační sál Zdena Frýbová

Zajímavé, poučné, napínavé :))

30.11.-0001