oxanka oxanka komentáře u knih

Božský milenec Božský milenec Christina Lauren

Asi mám to štěstí, že jsem na rozdíl od všech, kteří už četli všechny Božské a Vášnivé, dostala tuto knihu do ruky jako první. Díky ní, je u nás doma opět útulněji. Teď s manželem pokračujeme ve čtení další knih a jejich zásluhou se na život víc usmíváme.

18.09.2016 5 z 5

Tutanchamon: Století záhad a objevů Tutanchamon: Století záhad a objevů Miroslav Bárta

Miluji Egypt z éry faraonů. Byla jsem v Káhiře, dlouhodobě v Luxoru a viděla jsem spoustu památek. Jen mne mrzí, že se mi tato skvělá publikace dostala do rukou, až po mém návratu. Pan Bárta nás dokázal lidsky a srozumitelně seznámit alespoň se střípky úžasné historie. Určitě se vrátím zpět a společně s touto knihou znovu prozkoumám civilizaci, která mne neustále zajímá a fascinuje.

23.01.2023 5 z 5

Ženy na pranýři Ženy na pranýři Naďa Horáková

Ze začátku trochu chaos, ale dále pěkně rozvinutý příběh. Jsem z Brna, o to zajímavější pro mě byla četba.

21.07.2014 4 z 5

Kronika zapomenutého kněze aneb hříchy na templářské tvrzi v Čejkovicích Kronika zapomenutého kněze aneb hříchy na templářské tvrzi v Čejkovicích Naďa Horáková

Nejlepší kniha, z těch mnoha, které jsem od autorky četla. Zhltla jsem ji jedním dechem a při poslední stránce mi přišlo líto, že není alespoň jednou tak dlouhá.
Templáři je velmi ojedinělé téma a publikace mě chytla i díky tomu, že
nedávno byl v televizi seriál, který mi
objasnil jejich vznik, a bohužel, i potupný konec. Fascinovalo mne, jak dokázali přejít z původně vojensko-obranného zaměření, na velmi sofistikovaný způsob bankovnictví. Ale mocenským choutkám nelze odolat a něco tak úžasného bylo, díky honbě za mamonem, velmi rychle zničeno.

18.04.2024 5 z 5

Trapný konec rytíře Bartoloměje Trapný konec rytíře Bartoloměje Václav Erben

děj plytký, příliš popisné okolí, nuda.

17.01.2015 1 z 5

Cesta ctnosti Cesta ctnosti Lindsey Davis

Myslím, že tato kniha trochu utrpěla díky překladu. Do češtiny ji nepřeložila paní Jindrová-Špilarová, která bravurně zvládla většinu knih Lindsey Davisové. Kdybych se nezajímala o období římských císařů, měla bych v hlavě docela zmatek. Jinak vše od zmíněné autorky zasluhuje pochvalu.

12.07.2014 4 z 5

Jana z Arku - prokletá světice? Jana z Arku - prokletá světice? Vladimír Liška

Zajímavě podaná historická fakta. Varianta o návratu Jany z Arku je mnohem poetičtější, než předkládaná skutečnost o smrti této legendární mladé ženy.

23.07.2014 5 z 5