Oplice Oplice komentáře u knih

Hračka Hračka Sylva Lauerová

Tato kniha by se neměla jmenovat Hračka, ale Sračka.
Tím končím svůj komentář????

07.05.2020

Sestry Sestry Bernard Minier

KOMENTAR OBSAHUJE SPOJLERY.

Za mě nejslabší, ze vsech knih.
Motiv vraha dívek nepravděpodobny, stejně tak motiv sňatku a další smýšlení paní Langove.
Dalo se to vymyslet mnohem jednodušší a ne tak děsně překombinované a nepravděpodobne.
Pokud by chtěla někoho pomstít , tak senemusela kvůli tomu dva roky chovat k sobě destruktivně a nakonec páchat vlastní sebevraždu za takových okolností.
A pak to finále?!
Pěkná pitomost, psychopat držel nůž pod krkem dítěti a policista měl pistoli... tak na toto by, myslím asi žádný čtenář detektivek neskočil, že by to tak to mohlo být.
Pistole je mnohem rychlejší než nůž a Martinovi uz nebylo dvacet, ale byl to už ostřílený policista.
Za me jedna hvězdička ???? ????

04.12.2019 1 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Muj oblíbený autor zase na pultech knihovny!
Hned jak na mě v mailu zamrkalo potvrzení rezervace, utíkala jsem pro tuto knihu do knihovny.
Trilogie z ostrova Lewis byla bezvadná a doposud jí považuji za nejlepší trilogii, co jsem četla.
Proto jsem se velmi těšila na toto pozvolne pokračování.
Nicméně knížka mě až tak moc nezaujala, často jsem od ní odbihala a nečetla se jako předchozí trilogie jedním dechem.
Nejvíc mě líbily kapitoly z dětství , které odrážely trochu pochmurny osud hrdinů, tak, jak předchozích třech dílech.
Poslední třetina knížky už mě téměř vůbec nezaujala a hlavně závěr.... to té nechápu, co to mělo znamenat ??Zrejmě Peter May měl nějaký špatný týden ????.
Za ten závěr strhávám rovnou dvě hvězdy, jinak líčení ostrova Lewis a Harris bylo fajn.

30.10.2020 3 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

(SPOILER) ****komentář obsahuje spoilery****
Nejméně zazivna knížka s HH.
Tahla se jak dlouhá písnička a kdyby nebyly zavřené knihovny kvůli Covidu, tak už bych ji asi dávno vrátila nedočtenou.
Zábavná se mně zdála až v posledním pětině.
Ale i tak vrah Ráchel vůbec nevycházel z podstaty postavy, kterou Nesbo popisoval důkladně ve všech předchozích dílech a nemanželské dítě Harryho, se mě zdá už trošku přitažené za vlasy.
Jako kdyby autor nevěděl, už o čem psát.
no uvidíme jak se bude dál zivot HH vyvíjet.
V téhle knize mně přišel samotný Harry poměrně nudný. Tři pětiny knihy jenom popisování o jeho excesich s chlastem už mě fakt nebavilo.
V začátcích, i když alkoholik, tak aspoň mu byl dodán nějaký šarm, tady už to spíš klonilo k nějakému alkoholickému obejdovi, který se přesto vyspal s třetinou policejního sboru a s jednou si upletl nemanželské dítě.
Za mně nic moc.

16.01.2021