OnusProbandi OnusProbandi komentáře u knih

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

V závěru jsem se fakt hodně nasmála. Aha....... ona to není komedie? Tak co tedy? Scifi? V krimi já scifi nerada. :(
Tři hvězdy za ty 3/4 knihy které byly poživatelné.

20.12.2021 3 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Asad, Asad a zase Asad! Můj favouritešek se konečně dočkal své autobiografie..............příkoří, terorismus, flashbacky, slzy, má to všechno ke spokojenosti všech zúčastněných postav včetně čtenáře?
Jsem slaboch, Olsenovi toho hodně prominu protože mě prostě jeho způsob psaní baví, kdyby to byl ovšem jiný pisálek tak to cupuju.
Apriori si zasloužilo říci, že kniha se zabývá otázkou uprchlíků, kterou podle mého názoru, nastínil realisticky bez zbytečných jemnocitných keců.

15.12.2021 4 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Obecně mi tenhle pisálek fairy tales sedl, všechno co jsem četla mě fakt ba. Zbytečně nic neprodlužuje (marco je v tomto výjimka ovšem, kterou mu tímto vytýkám :) ), popisuje okolnosti, prostředí a děj tak akorát že ještě nezíváte. Má uhlazený a moudrý styl a nátura jeho postav je lidská a přirozená. Vedle hlavní scény jsou obnaženy ještě osobní životy hlavních postav, kdy ten Asadův je stále nečitelný a potemnělý. Kniha Marco je trošku slabší kus, mám jiné favouše, ale není špatná.

13.12.2021

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

První moje kniha La Motte. Chvilku mi trvalo než jsem se v knize zorientovala, ačkoliv stačí jen přemýšlet o tom co čtete... nevím proč ale hlavní postava mi přišla mladší než kolik ji pisálek přitloukl hřebíků, možná to bylo tím jejím altruismem. Nicméně od začátku tušíte kdo je ten zlej, uprostřed hodíte oko na jinou, ještě podivnější postavu, a na konci zjistíte, že jste trulant, protože jiné, ne zas tak nepravděpodobné okolnosti vás nenapadly? Asi good, i to se bohužel v životě děje, že ne všechny menhiry hned slouží k rituálním vraždám.

15.12.2021 3 z 5

Mrtvé ženy Mrtvé ženy Martin Štefko

Jakože cože? Opravdu je nezbytné se vyžívat v brutalitě spáchaných vražd kdy pouhé nahlédnutí za oponu nestačí a probíráte se obzvláště nechutným trýzněním s takovým tím, "já to vlastně nechci popsat celé ale jen ty naprosto k zvracení momenty zbytek ať udělá fantazie" ? Ke zmírnění fantazie příliš prostoru nezbylo. Hlavní postava je fakt sympoš, no ještě aby ne, když je to lyrické spojení fyzických kvalit superhrdiny, sociopata a myslitele Sherlocka.

09.12.2021 1 z 5

Drasticky děsivý Dexter / Drasticky dojemný Dexter / Dexter v temnotách Drasticky děsivý Dexter / Drasticky dojemný Dexter / Dexter v temnotách Jeff Lindsay (p)

Ale jo, to by šlo, příliš nezacházet do detailu jak přejíždí skalpel tělem dělá dojem taktního a sofistikovaného temného rytíře, který je tak trochu masový vrah a má ségru, která je tak trochu debil a vzhledem ke svému přístupu byla aspoň trochu soudná a nechodí po mole ale chodí chodník, ačkoliv by měla být spíš bachařkou.

09.12.2021 3 z 5