ondjar0237 ondjar0237 komentáře u knih

Židovské hřbitovy a pohřbívání Židovské hřbitovy a pohřbívání Jaroslav Achab Haidler

Hluboké, ale čtivé. Obsahem dalece přesahující titul. Velký zážitek.

07.05.2021 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Skvělé - kniha i audiokniha (OneHotBook), jen film se mi nelíbil. V rámci žánru považuji J. Deavera za špičku a toto je jedna z jeho nejlepších knih.

02.02.2021 5 z 5

Anna chce skočit Anna chce skočit Lucie Lomová

Příběh mě bavil a výtvarné provedení je úžasné.

29.11.2020 5 z 5

Česko na křižovatce Česko na křižovatce Václav Cílek

Podnětné čtení. Smutné ve své pravdivosti...

24.10.2019 5 z 5

Folk-bluesová kytara & harmonika Folk-bluesová kytara & harmonika Vladimír Merta

Skvělá práce, plno praktických rad i zajímavých úvah o hudbě, kytaře, veřejném vystupování...Vše popsáno srozumitelně, čtivě a s velkým zaujetím,

05.06.2019 5 z 5

Dílo Dílo William Shakespeare

Co dodat? Monstrózní, čtivý a zřejmě navěky aktuální odkaz pánů Shakespeara a prof. Hilského...

27.03.2019 5 z 5

Věda, víra, Darwinova teorie a stvoření podle knihy Genesis Věda, víra, Darwinova teorie a stvoření podle knihy Genesis Marek Vácha

Velmi erudovaný, zároveň však čtivý a srozumitelný příspěvek do diskuzí domnělých ,,soupeřů" - vědy a víry.

U Božího mlýna U Božího mlýna Josef Beránek

Mohu se jen s chutí podepsat pod komentář ,,Chestertona"

09.03.2019 5 z 5

To že byl život? – Z podzemní církve do labyrintu svobody To že byl život? – Z podzemní církve do labyrintu svobody Tomáš Halík

Velmi čtivé. Pozoruhodný život - člověk se neubrání obrovskému respektu k osobě autora. Ke kritickým hlasům ohledně ješitnosti autora: jde o autobiografii mimořádně úspěšného člověka. Ano, my Češi se s úspěchy krajanů smiřujeme často kdovíproč špatně. A když už má někdo před námi zmiňovat své úspěchy, měl by se -dle podivné české tradice- hned v každé větě alespoň a takřka povinně ironicky ,,shodit" či znevážit. To v této knize příliš nečekejme, ale já osobně nic takového opravdu nevyžaduji. Suma sumárum - skvělé čtení a klobouk dolů před Tomášem Halíkem!