Noresa Noresa komentáře u knih

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Zahrada mě naprosto pohltila. Příběh, hlavní postava, styl psaní. Mám jen několik knih, díky kterým jsem mohla prožít zážitek takové intenzity, který ve mně rezonuje ještě několik týdnů a měsíců po té. Tahle kniha se k nim řadí. Téma, které se v beletrii objevuje zřídka, jestli vůbec, zachycené s citem, pokorou. Postava Jarka je mi velmi blízká, i teď po několika týdnech po přečtení se mi stýská. Děkuji autorce za napsání Zahradym.

13.06.2024 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Má druhá kniha od Petry Dvořákové. Po velikém nadšení ze Zahrady jsem byla že začátku lehce zklamaná. S hlavní postavou Hynkem jsem trochu bojovala. Jeho egocentrismus, vulgarismy a přístup k životu mě iritovali, ale čím více jsem ho poznávala, tím více jsem ho chápala. Po dočtení knížky jsem se dokonce přistihla, že mi chybí.:-)
Musím vypíchnout také skvele vykreslené nemocniční prostředí,určitě je poznat, že autorka byla původně zdravotní sestra.

05.06.2024 4 z 5

Byl jsem při tom Byl jsem při tom Jerzy Kosiński

Od knížky jsem měla jiná očekávání. Byla mi doporučená s tím, že je to o člověku s mentálním postižením. Čekala jsem pohlazení na duši typu Forresta Gumpa. Tohle byla ale spíš satira na společnost a vliv médií. Knížku jsem dočetla, nebyla špatná, ale už se k ní určitě nevrátím.

13.06.2024 3 z 5