NiNo NiNo komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malého prince jsem přečetla nejméně desetkrát. A nejméně stokrát ho ještě přečtu. A pokaždé přitom budu potřebovat krabici kapesníčků.

Sahara Sahara Clive Cussler

Jedna z nejvážnějších a nejděsivějších knih od Cusslera. A možná proto se mi tak líbila. Hlavně nesrovnávejte s filmem, který byl na motivy této knihy natočen s P. Cruz a M. McConaughey v hlavních rolích - kniha není komediální ani trochu, ale přesto napsaná přímo bravurně.

27.02.2015 4 z 5

Zlato Inků Zlato Inků Clive Cussler

Tento autor má skutečné nadání - ať už napíše jakýkoli nesmysl, ve chvíli, kdy jeho knihu čtete, mu věříte každé slovo. Zlato Inků byla první kniha, kterou jsem od něj přečetla a žádná z dalších cca 20, které jsem dostala do ruky, jí nepřekonala. Dirk Pitt je Indiana Jones, James Bond a Robert Langdon dohromady. :-)

Zápisky o válce galské Zápisky o válce galské Gaius Iulius Caesar

Je zajímavé uvědomit si, že propagandistické texty se psali už před více než dvěma milénii. :-) Doporučuji nejen milovníkům Antiky nebo militaristické literatury.

27.02.2015 4 z 5

Mlhy Avalonu Mlhy Avalonu Marion Zimmer Bradley

Na přebalu stojí: Budete číst jedním dechem. Absolutní pravda.

Zakázané radosti Zakázané radosti Bertrice Small

Na to, že se jedná o knihu B. Small, kterou mám velice ráda, naprosté zklamání. Je to pravděpodobně nejhorší kniha, kterou autorka napsala. Nápad zajímavý, ale absolutně neuměle zpracovaný. Prakticky bez děje, neustále omílané neoriginální sexuální scény a infantilní intermezza se stanicí Channel. Hlavní hrdinka sice napíše své vrcholné dílo, ale pro B. S. je to propad o několik kategorií. Autorka se nejspíš snažila experimentovat s různými styly a rovinami vyprávění, ale bohužel nepovedlo se.

27.02.2015 odpad!