ninano ninano komentáře u knih

Námořníkova píseň Námořníkova píseň Ken Kesey

Apokalyptická vize budoucnosti. Autor nasadil svým bestsellerem Vyhoďme ho z kola ven tak vysokou laťku, že bude nejspíš každý čtenář srovnávat.

20.09.2021 4 z 5

A přece nezemřeš A přece nezemřeš Lee Child

Napínavé, dobrodružné, hezky napsané, ale tak za hranou reálu, že musím hodnotit třemi hvězdami. Pokud se někomu líbí Rambo a podobné příběhy, je to kniha určená těmto čtenářům.

05.09.2021 3 z 5

Boj o čas Boj o čas Patrick Lee

Sam Dryder tak trochu Jack Reacher od Lee Childa.

Keltské impérium Keltské impérium Clive Cussler

Tuto knihu bych spíš zařadila k dobrodružným než k thrillerům. Nečetla se špatně, ale čekala jsem od ní trochu něco jiného.

Proti větru Proti větru J.F. Freedman

Zajímavá kniha od mně dosud neznámého autora. Body ubírám pouze za občasnou podobu s béčkovými filmovými thrillery, kterými nás některé TV stanice v dnešní době bombardují.

Vina Vina John Lescroart

Na můj vkus trochu moc překombinované. Často jsem se v ději ztrácela a musela se ve čtení vracet.

24.08.2021 3 z 5

Vražedné ráno Vražedné ráno T. Jefferson Parker

Docela slušná detektivka, ale přece jen je tu moc "šablon" a je z toho cítit trochu moc úporná snaha. U lepších titulů vše plyne tak nějak přirozeně.

22.08.2021 4 z 5

Horká linka / Poslední šance / Advokát Horká linka / Poslední šance / Advokát Michael Connelly

Horkou linku jsem četla již dříve. Zbylé dva příběhy nebyly špatné, autor rozhodně psát umí ale přece jen mi tam k udělení plného počtu hvězdiček něco chybělo. Bylo by to tak za 90%

22.08.2021 4 z 5

Milenci tajné války Milenci tajné války Patrick Hutin

Dočetla jsem, ale tento druh literatury není pro mě to pravé ořechové.

21.08.2021 3 z 5

Kremelská kandidátka Kremelská kandidátka Jason Matthews

Kniha se mi dostala do rukou, aniž bych tušila, že se jedná o trilogii. Nechytlo mě to, takže si nepřečtu ani zbývající dva díly.

21.08.2021 3 z 5

Muž, který vycházel z hrobu Muž, který vycházel z hrobu Viktorín Šulc

Celkem slušná tuzemská detektivka, u jejíhož čtení jsem byla bohužel trochu ovlivněna filmovou podobou. Název knihy je ale zavádějící a slibuje trochu hororovou atmosféru...

08.08.2021 4 z 5

Havraní déšť Havraní déšť Ed McDonald

Nechala jsem se nalákat obalem, který vypadal jako obal thrillerů. Bohužel jsem se spletla.

08.08.2021 2 z 5

Až delfín promluví Až delfín promluví Robert Merle

Merle dokáže napsat příběh, který se vždy výborně čte. Přesto mě tato jeho kniha nenadchla tak, jako třeba Malevil.

29.05.2021 4 z 5

Muži pod ochranou Muži pod ochranou Robert Merle

Tak trochu polská Sexmise :-), podobné téma se objevuje u mnoha jiných autorů, ale rozhodně stojí za přečtení.

29.05.2021 4 z 5

Cestující do Frankfurtu Cestující do Frankfurtu Agatha Christie

Tak tohle bylo pro mě zklamání, ale byla to spíše má vina, že jsem si nezjistila o jakou knihu jde. Předpokládala jsem obvyklou autorčinu detektivku.

01.05.2021 3 z 5

Předčasný pohřeb Předčasný pohřeb Linda Fairstein

Zajímavá detektivka, která nám přiblíží i život mistra hororu E. A. Poea.

05.03.2021 4 z 5

Radikální řez Radikální řez Josef Klíma

Průměrná česká detektivka. Tuším, že kniha byla i zfilmována.

22.02.2021 3 z 5

Záhada obří číše Záhada obří číše Hana Prošková