Námořníkova píseň

Námořníkova píseň https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2607/bmid_namornikova-pisen-74F-2607.jpg 4 47 6

Poslední román autora slavného Přeletu nad kukaččím hnízdem (česky pod názvem Vyhoďme ho z kola ven) je brilantní, vtipný a povzbudivý příběh o boji lásky se zlem v posledním slušném místě na světě. Píše se rok 2017 a Izák Sallas, legendární ekologický terorista 90. let, se probudí ve stařičkém přívěsu nad aljašským přístavem Kuinak uprostřed noci, v níž ho potká hned několik špatných znamení. Nejdřív vzteklý démon, z něhož se vyklube kočka s hlavou uvězněnou ve sklenici od majonézy, a pak stříbrovlasý albín Nikolas Levertov, který se snaží vymlátit duši z polonahé Eskymačky. Když další den vidí, jak do přístavu vplouvá obrovská stříbrná jachta filmařské společnosti s Levertovem na palubě, pochopí, že si Nikolas přijel vyrovnat pár starých účtů. Sallas už chtěl prožít zbytek života v klidu a lovit s přáteli ryby, ale když sleduje, jak Levertov korumpuje město balíky peněz filmové společnosti a balíčky drog, zjistí, že má v sobě ještě dost síly a odhodlání, aby zlo vyhnal z města. Je to napínavá obhajoba poslední výspy starého světa před nájezdem zástupců civilizace, dusící se v penězích a ve skleníkových plynech.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

Sailor Song , 1992

1871
18.09.2023 2 z 5

"Hóóódně" zdlouhavý úvod, ale pak cca od 2. čtvrtiny se děj celkem rozběhl. Některé pasáže měly zajímavý střih, kdy se v každém odstavci měnilo místo, osoba i okolnosti, ale jakoby navazovala první věta nového odstavce, na poslední větu předchozího. Čtenář musí být ve střehu, aby se neztratil.

Perkonamel
26.07.2023

Zatím nehvězdičkuji. Knihu jsem měl v rukou dvakrát, pokaždé přečetl asi 60-100 stran a konec. Na druhou stranu to tak s některýma knihama mám, že mi až až po čase dovolí pochopit je.

ninano
20.09.2021 4 z 5

Apokalyptická vize budoucnosti. Autor nasadil svým bestsellerem Vyhoďme ho z kola ven tak vysokou laťku, že bude nejspíš každý čtenář srovnávat.

Hotovson
10.02.2020 2 z 5

Tak tohle pro mě bylo teda hodně nestravitelný. Nevim proč, ale prostě se mi to četlo hodně obtížně, děj vůbec neutíkal a byl hodně kostrbatej. Co se týče postav, tak ty kladný mi nebyly sympatický, nebo minimálně jsem je vnímal neutrálně, ty záporný mi byly nesympatický taky, ale jinak, než by záporák měl bejt, ale celkově mi bylo jedno, co se s nima stane, nemoh jsem se do toho prostě nějak dostat. Na závěr bouře, apokalypsa (?), či co to mělo bejt, se objevila z ničehož nic a stejně rychle zmizela, nic nebylo vysvětleno a u půlky postav jsem se nedozvěděl, co se s nima stalo. Nečekal bych žádný happy endy, ale aspoň nějaká zmínka bejt mohla. Nebo možná neumim číst mezi řádky.

Holt ne každej den je posvícení :)

bob0985
06.11.2016 2 z 5

Knihu jsem přečetl, ale z mého hodnocení je patrné, že na mě dojem neudělala. Varování před budoucností, apel na civilizaci, to vše je zabaleno do nějakého haraburdí, kdy jsem nemohl přijít na to, proč to tam prostě je.

Jak uvedl Lector, i já se domnívám, že kdybych knihu nečetl, nic se nestalo.

RamonVarga
13.09.2016 5 z 5

Parádní temná vize budoucnosti.

americká literatura

Ken Kesey