Námořníkova píseň

Poslední román autora slavného Přeletu nad kukaččím hnízdem (česky pod názvem Vyhoďte ho z kola ven) je brilantní, vtipný a povzbudivý příběh o boji lásky se zlem v posledním slušném místě na světě. Píše se rok 2017 a Izák Sallas, legendární ekologický terorista 90. let, se probudí ve stařičkém přívěsu nad aljašským přístavem Kuinak uprostřed noci, v níž ho potká hned několik špatných znamení. Nejdřív vzteklý démon, z něhož se vyklube kočka s hlavou uvězněnou ve sklenici od majonézy, a pak stříbrovlasý albín Nikolas Levertov, který se snaží vymlátit duši z polonahé Eskymačky. Když další den vidí, jak do přístavu vplouvá obrovská stříbrná jachta filmařské společnosti s Levertovem na palubě, pochopí, že si Nikolas přijel vyrovnat pár starých účtů. Sallas už chtěl prožít zbytek života v klidu a lovit s přáteli ryby, ale když sleduje, jak Levertov korumpuje město balíky peněz filmové společnosti a balíčky drog, zjistí, že má v sobě ještě dost síly a odhodlání, aby zlo vyhnal z města. Je to napínavá obhajoba poslední výspy starého světa před nájezdem zástupců civilizace, dusící se v penězích a ve skleníkových plynech. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/2607/namornikova-pisen-2607.jpg 4.128
Literatura světová
Vydáno:, Argo

Sailor Song (1998)

Kniha Námořníkova píseň

bob0985
06.11.2016

Knihu jsem přečetl, ale z mého hodnocení je patrné, že na mě dojem neudělala. Varování před budoucností, apel na civilizaci, to vše je zabaleno do nějakého haraburdí, kdy jsem nemohl přijít na to, proč to tam prostě je.

Jak uvedl Lector, i já se domnívám, že kdybych knihu nečetl, nic se nestalo.

RamonVarga
13.09.2016

Parádní temná vize budoucnosti.

Lector
13.02.2013

Kdysi jsem od KK četl monumentální Vyhoďme ho z kola ven. Po nějakých 20 letech jsem si sedl k Námořníkově písni s idylickými představami, že to bude stejně strhující. Samozřejmě se nenaplnily, ale to je především můj problém. Knihu hodnotím 3 hvězdičkami. Místy byla zábavná, místy z ní čišel jakýsi apel, který jsem byl schopen zachytit. Určitě to není brak a jsou tisíce horších knih. Ale přesto mě ta kniha nijak zvlášť nezachytila, a kdybych jí nečetl, asi by se tolik nestalo.

Ken Kesey

Ken Kesey