nikorka nikorka komentáře u knih

Mobil Mobil Stephen King

Mne sa páčila i táto jeho kniha, dobrý nápad na postapokalyptické dielo o ľuďoch, ktorí sú vymazaní a rebutujú sa..No koniec, otvorený, každý si môže domyslieť svoje.. Od Kinga by som čakala, že sa mu syn vrhol na hrdlo :) Od hollywoodu by som čakala, že sa mu vrhol do náručia :)

23.09.2012 5 z 5

Boh múch Boh múch William Golding

Ja som zase od deja čakala viac. Samozrejme idea je super vychytaná, avšak mne to prišlo miestami nadlho už..

03.08.2012 3 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Dlho mi trvalo, kým som si to zohnala (nakoniec nie v knižnej podobe). Téma má pre mňa sto bodov zo sto, postavy taktiež..Určite odporúčam.. a pozrieť aj film, vraj je dobrý :)

06.07.2012

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Najviac sa mi páči, keď King vie tak úžasne prepojiť dej príbehu s dejom minulosti, z ktorej sa vynorí niečo strašné a hrozivé. Veľmi silne na mňa pôsobila teta s alzheimerom a jej príbeh z detstva a celej rodiny.. A to postupné zisťovanie pravdy.. Málo kníh ma prekvapí, ale King je autor, ktorý to dokáže takmer vždy :)

24.05.2012 5 z 5

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Túto knižku som si len tak náhodou ako mladšie dievča požičala v knižnici, a začala som ju čítať, najprv len so záujmom, ale potom to vzrástlo na dychtivosť zistiť čo bude ďalej. Kniha mala v sebe to, čo ma veľmi zaujímalo, dobrodružstvo, dynamiku, prekvapenie a tiež istú hrôzu, že čo sa to vlastne s deťmi dialo.. Okrem hlavnej hrdinky sa tam vynorili iné postavy, ktoré som si fakt obľúbila (Iorek, Lee Scoresby... ). A keďže som bola mladšia, a nemala som ani internet, tak som nevedela, že vôbec nejaké pokračovanie je, ale straašne veľmi som po tom túžila,a raz som šla do knižnice a bolo to tam ! Chytila som na mieste noviniek jednu knihu a prečítala som si, že to je pokračovanie Zlatého kompasu. Pribudla nová postava, dej sa rozšíril aj o súčasný svet, aj o nejakú tú dôležitosť hrdinov a ich činov do budúcna, a aj z histórie ľudstva, proste nabrala väčšiu vážnosť - nie je to rozprávka ledajaká. A tretia kniha - neskutočná. Uplne iný smer, ale neskutočné, na konci som strašne plakala. :)
A ešte by som chcela dodať niečo k filmu. Veľmi ma mrzí, že ma to neuchvátilo, film sa nenatočil podľa mojich predstáv, no ale čo už. Filmové reprodukcie kníh sa len ťažko, ak vôbec, vyrovnajú knihe. A potom tak v tichosti nadávam, keď mi niekto povie, že ten film je nudný alebo ho tak neočaril, pretože viem, aké super to bolo v knihe a chcela by som, aby to zažil z pohľadu knihy, ale nedá sa niekoho nútiť čítať .. :)

UPDATE: 2020
Netflixový seriál ma príjemne prekvapil a odporúčam ho. Som veľmi zvedavá ako bude pokračovať v ďalších sériách. Držme si palce :)

29.01.2012

Chlapec v pásikavom pyžame Chlapec v pásikavom pyžame John Boyne

Táto kniha ma doslova uchvátila, detské poňatie a nepochopenie vojny, a zabíjanie iného národa. Vychytané otázky a poznámky rozhorčenia z detského hľadiska... Strašne ma to dojalo,ah.. :) odporúčam tým, ktorí sú morbídne uchvátení svetovými vojnami a holocaustom..

17.01.2012 5 z 5