nikorka nikorka komentáře u knih

Oheň draka nezabije Oheň draka nezabije James Hibberd

Za mňa veľmi zaujímavé dielo zo zákulisia nakrúcania seriálu.:)

Kniha je pútavo písaná, nájdeme tam mnoho vyjadrení od tvorcov, ako vôbec seriál vznikal, rôzne príbehy od hercov, no osobne ma najviac zaujímali názory G.R.R.Martina, keďže sa dosť interesoval v pozadí. A tiež tam nájdeme mnoho paralel a hlavne odpovedí na otázky typu “prečo to spravili takto?”.

10.07.2022 5 z 5

Dolores Dolores Stephen King

Krasna spoved zeny a matky, ktora robila vsetko z lasky.

01.03.2022 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Mne prave kniha a film pridu, ze do seba uplne skvelo zapadaju - neda sa nepredstavovat si postavy tak ako vo filme a to uplne doplna feeling pribehu pocas citania, ktory je smutny a mrazivy, priamociary - vsetci sa pomaly pomalicky dozijeme smrti, povacsinou tej “nespravodlivej”…

31.01.2022 5 z 5

Spoločenstvo Prsteňa Spoločenstvo Prsteňa J. R. R. Tolkien

Je zaujímavé, ako môže človeku opätovne učarovať nejaký príbeh a celkovo svet, ktorý už v minulosti učaroval. V každom životnom období si človek z takéhoto príbehu vezme postupne viac. Veľmi odporúčam a ak sa vám kniha/séria páčila dávno a už si nepamätáte detaily, prečítajte si ju znova. :)

PS: filmy sú tiež super, aj keď je tam zopár zmien, ale absolútne mi to nevadí. O tom, že sú skvelé, vypovedajú aj ocenenia, ktoré celé séria vyhrala/bola nominovaná.

18.05.2021

Hobbit Hobbit J. R. R. Tolkien

Milý a utešený prológ k Pánovi prsteňov a úvod do sveta J. R. R. Tolkiena. Lets go na ostatné, po dlhom čase zase. :)
Čo sa týka filmu, spočiatku sa mi nepáčil, ale potom som pochopila, prečo sa ho rozhodli sfilmovať na viacero dielov. Stále je čo objavovať a dovysvetľovávať. Odporúčam predĺžené verzie (ako aj LOTR)

23.03.2021 5 z 5

Harry Potter a Dary smrti Harry Potter a Dary smrti J. K. Rowling (p)

A teraz tu tak sedím a dumám, čo ďalej. Dojatosť a emócie, kniha môjho detstva, s ktorou som aj dospievala. Po x-týkrát znova dočítaná... No mám pocit, že ma stále rovnako prekvapí a žasnem nad neuveriteľným svetom a príbehom, stále. Always.

24.02.2021

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Nič nepoteší viac dušu čitateľa ako keď nájde nový svet, ktorý ho pohltí. :) A lepšie neskôr ako nikdy. Síce na to asi idem opačne, no aj tak som teraz "do" Sapkowského. Po hre a po netflixovskom seriály som sa konečne pustila do kníh a teším sa na tie ďalšie. Každému odporúčam, a sebe gratulujem :D.

08.09.2020 5 z 5

Oheň a krev Oheň a krev George R. R. Martin

Vyborny “navrat”, presnejsie prichod do Westerosu :) chytlavy dej a licenie jednotlivych panovani a vsetkeho okolo. Sakra, oblubila som si zopar Drakov.. Tesim sa na pokracovanie. :)

23.08.2020 5 z 5

Priatelia Priatelia Kelsey Miller

Asi preto, ze tento serial u mna ide takmer nepretrzite, ma kniha bavila. :)

25.06.2020 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Vyborne a premyslene, ako svet, tak i pribeh :) tesim sa na pokracovanie

08.04.2020 5 z 5

La Belle Sauvage La Belle Sauvage Philip Pullman

Rada som sa znova vratila do tohto sveta :) snad Pullman spravi nejake to (riadne?) prepojenie s Lyrinym pribehom, pretoze toho vela “zazili” uz v tomto dieli..

18.01.2019 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

preco zbytocne opisuje ukony, ktore su nam dnes nad slnko jasnejsie? no nic, to bola basnicka otazka. toto ma velmi nezaujalo a nepotesilo, bola som rada, ked som sa prekusla ku koncu :/

15.03.2016 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Nevedela som sa odtrhnut od citania.

11.10.2015 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

veru, chytac slov a srdca.

05.12.2014 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Bezprostredné dojmy po prečítaní: výborná na 1*

Bezprostredný pocit počas tzv. peripetie deja: oh môj bože:( Niekedy stačí 5 viet a s človekom to tak neskutočne pohne...

Neuveriteľné vykreslenie jednotlivých pováh, akoby p. King prežil život každej postavy.

"The tears that heal are also the tears that scald and scourge."

30.09.2014 5 z 5

Prekliata planéta Prekliata planéta Jozef Žarnay

Krasne spomienky na detstvo a navstevy detskej beletrie v kniznici :)

03.09.2014 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

(SPOILER) Pre mňa najslabšia časť z celej trilógie. Síce komentáre nižšie svedčia o opaku, no chcela by som vyjadriť svoje názory, prečo ma kniha trochu sklamala.

Pozor, obsahuje SPOILER:

Hlavná hrdinka mi už v tretej časti strašne liezla na nervy. Ľúbostný trojuholník tiež. Jej zmýšľanie. Niekedy by som ju prefackala. Tie otázky, ktoré si kládla v hlave - až ma z nich rozbolela hlava. Nechápte ma zle, autorka príbeh napísala super, nemala som problém s čítaním. No Katniss mi dosť pripomínala Bellu z Twighlitu :l A to mi uz riadne liezlo na nervy..

Prvá časť knihy bola iba vata. Keď sa tam začalo niečo diať a chýlilo sa to ku koncu, nemalo to ten nádych gradácie, že ty kokos, chystá sa niečo veľké, za čo treba bojovať, ľudia, ide o budúcnosť vašich detí a ich detí. Nemala som ten mrazivý pocit, že ide o niečo významné - bohužiaľ som sa pri konci knihy nevedela z reality duchom preniesť do príbehu a prežívať ho s hrdinami.

Koniec bol nápadom dobrý - deprimujúci, až to mrazilo v kostiach, super. Aj tá sestra - to som nečakala.:) Veľmi dobre opísaný duševný (ne)stav Katniss. Ale to riešenie ľúbostného trojuholníka, hmm.. Ale ten Galov koniec mohol byť dotiahnutý oveľa kvalitnejšie.

Niekedy sa mi zdalo, že ozajstná kvalita tohto príbehu je iba o Hrách.

Na záver, uvidíme ako dopadne film :P

03.09.2014

Inferno Inferno Dan Brown

nič moc, už to nie je ono..

22.04.2014 3 z 5

Bezhviezdna tma Bezhviezdna tma Stephen King

Výborné poviedky, výborné záverečné slová pána Spisovateľa.

09.11.2013 5 z 5

Portrét Doriana Graya Portrét Doriana Graya Oscar Wilde

Ešte som túto knihu ani nedočítala, a objednávam si ju už :) Myšlienky, ktoré sú tam, no wau! Už ma nebaví si ich písať do počítača, lebo je ich veľa. Radšej ju budem mať v knižnici :)

30.01.2013 5 z 5