Nikola131 Nikola131 komentáře u knih

Nocte Nocte Courtney Cole

Ač pro knihu typu YA sáhnu méně a méně, tahle mě mile překvapila. Autorce se povedlo mě udržet v napětí a tak jsem jen otáčela stránky a otáčela, až bylo dvě ráno.

Každopádně, mám vítku k úvodu knihy. Naslibovala něco zvráceného a temného a při čtení mi v hlavě vznikla ještě temnější verze toho, co se tam ve skutečnosti děje, než mi následně předložila autorka. Takže konec byl pro mě velkým překvapením, protože byl jen slabým odvarem toho, co jsem si myslela po celou dobu.

Má druhá vítka patří Daremu. Nemám ráda předokonalé klišé postavy. Možná proto jsem si nějakou dobu myslela, že Dare je konstrukt její mysli, že se její nemoc mysli projevuje takto, a proto je takový vyumělkovaný, a tím pádem jsem měla podezření, že Dare je ve skutečnosti Finn, čímž se vracím k mému prvnímu bodu ohledně mé teorie, to by bylo daleko temnější a zvrácenější.

03.10.2018 4 z 5

Lexikon ohrožených druhů strašidel lesních, lučních a domácích 1. Lexikon ohrožených druhů strašidel lesních, lučních a domácích 1. Vítězslava Klimtová

Tahle kniha mi krásně obohatila dětství, troufnu si tvrdit, že bez ní ( spolu s jinými knihami) bych byla dnes trochu jiný člověk v rámci mé kreativity a fantazie. Paní Klimtová rozhodně nebyla na hlavu, jak tady někdo dole píše, ona si kolem sebe utvořila auru tajemna pro děti, pro které pořádala aktivity a prostě měla takové své alter-ego, hrála. Velmi kreativní a tvořivá paní, pro mě i inspirativní člověk. Když jsem se dozvěděla, že zemřela, slza ukápla.

16.03.2018

Hlavou dolů - Země sluncem vyprahlá Hlavou dolů - Země sluncem vyprahlá Bill Bryson

Velmi čtivý a vtipný cestopis. Bill Bryson se díky svému osobitému humoru zařadil k mým oblíbeným autorům.

26.10.2013 5 z 5

Milostné hry zajíců na Jizerských lukách Milostné hry zajíců na Jizerských lukách Vítězslava Klimtová

Mně se tato kniha moc líbila - možná mě ovlivňuje skutečnost, že jsem si autorku oblíbila už v dětství a celkově mi jako osobnost imponuje.
Jak sama říká, psala je více než čtvrt století. Povídky zaujmou spíše ženy a je to velmi pěkné oddechové čtení prodchnuté optimismem.
Nejvíc mě zaujaly povídky: Dokonalý úspěch a Ve snu to nebolí.

16.09.2013 5 z 5

Cesta do mé paměti Cesta do mé paměti Vladimír Vlasák

Skvělá kniha o legendárním českém zpěvákovi a talentovaném herci. :)

26.07.2013 5 z 5

Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Vicki Myron

Krásná kniha se smutným koncem.Pro každého majitele domácího mazlíčka je ten jeho vždycky ten výjimečný ;)

Okamžiky s Otou Pavlem Okamžiky s Otou Pavlem Arnošt Lustig

Skvělá kniha plná vzpomínek na tehdejší dobu a především Otu Pavla - jedinečného spisovatele a člověka.