nika98 nika98 komentáře u knih

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Skvělý příběh o silné lásce dvou lidí, kteří jsou naprosto odlišní. Každým svým coulem. Ale přesto si k sobě najdou cestu a je to mnohem zajímavější, než kdyby měli všechno společné. Velké plus má kniha za to, že je jak z pohledu Eleanor, tak z pohledu Parka.

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Moc se mi kniha líbila. Jedná se o velice čtivý román plný neznámých, zakázaných emocí, plný lásky a hledání sám sebe. Občas na mě těch emocí bylo už zbytečně moc, ale i tak se mi kniha líbila.

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Krásný příběh o tom, jak silná může být láska. Četla jsem v originále a můžu doporučit.

08.11.2015

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Jelikož jsem knihu četla v originále, místy bylo těžké to přelouskat, ale zvládla jsem to, a jsem moc ráda. V některých situacích jsem sama sebe viděla v Holdenovi a myslím, že právě proto se mi kniha tak líbila. Dokázala přesně vystihnout emoce, rozpoložení daného člověka.

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Knihu mi jeden den doporučila jedna moje paní profesorka a druhý den jsem pro ni letěla do knihkupectví. Od Coelha jsem dříve nic nečetla, a tak jsem moc nevěděla, co od toho čekat. Cestou ze školy jsem se do knihy pustila a do rána byla přečtená. Kniha vlastně vystihla vše, nad čím poslední dobou přemýšlím. Kdo je vlastně blázen? Co vlastně znamená slovo normální a dá se vůbec tak někdo označit?... Místy jsem se až moc viděla sama sebe v postavách knihy. Ať už to byla Veronika, Zedka, nebo Eduard. Mně osobně konec ani nevadil, naopak jsem byla dost překvapena. Byla jsem smířená s koncem a nakonec to dopadlo úplně jinak, což se v mnoha knihách nestává.
Pro mě zatím určitě jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla.
Určitě doporučuji všema deseti.

28.10.2015 5 z 5

Sestra Sestra Rosamund Lupton

Neskutečně čtivá a krásná kniha, kterou jsem přečetla asi za jeden den.