Netopyr07 Netopyr07 komentáře u knih

Zrádné moře Zrádné moře Deborah Scaling-Kiley

Četla jsem to dvakrát - vyšlo to totiž pod jinými názvy :-) Ale nelitovala jsem. Člověku běhá mráz po zádech z toho, co lidi prožijí na "výletech", jak silný je pud sebezáchovy a jak snadné je propadnout šílenství. Vřele doporučuji!

Malé stádce Malé stádce Vladimír Kopřiva

Kdo se chce dozvědět alespoň něco o salesiánech-koadjutorech, kým jsou a co je jejich činností, nemůže tuto knihu minout, jelikož se zde doví (skoro) vše. Krásně zpracované medailonky již zemřelých osobností (svědčící doslova o mravenčí práci) i osobní výpovědi žijích koadjutorů.

25.01.2016 5 z 5

Římanka: život barbarské ženy za císaře Hadriána Římanka: život barbarské ženy za císaře Hadriána Lindsay Allason Jones

Dobrý historický román, příjemně se četl.

Kroky, co slýcháš Kroky, co slýcháš Jana Jašová

S hlavní hrdinkou jsem opravdu soucítila. Ne, že bych zažila něco podobného, ale mám kamarádku, která to zažila a dostávala se z toho pěkně dlouho.

Po všech těch letech Po všech těch letech Susan Isaacs

Už nevím, kdo mi ji doporučil, ale rozhodně mě kniha nezklamala, ba naopak. Jsou v ní aji prvky humoru, který je mi blízký.

Přehmat Přehmat David Hunt

Četla jsem to kvůli anotaci pro knihovnu a moc mě to bavilo. Dobrá detektivka, opravdu DOBRÁ.

Tak trochu jiné namlouvání Tak trochu jiné namlouvání Vladimír Hrubý

Dobrá možnost pochopit, co lidé prožívají, dobrá možnost snažit se vcítit :-)

Jiné světy, jiní lidé Jiné světy, jiní lidé Joanne Harris

Plně souhlasím s Jíťou :-) Celé je to takové "nijaké" - jako by nakousnuté a nedotažené. Romány jsou skvělé.

25.01.2016 3 z 5

Spi, bledá sestřičko Spi, bledá sestřičko Joanne Harris

Tahle se mi líbila moc, mám za to, že víc, jak Ostružinové víno.

25.01.2016 5 z 5

My proti nim - Putování po nejvýznamnějších fotbalových utkáních světa My proti nim - Putování po nejvýznamnějších fotbalových utkáních světa Giles Goodhead

Jako "kdysi" fotbalového "fanatika" mě ta kniha moooc bavila, páč vím, o čem ten člověk mluví, resp. píše :-)

Ostrovy čarodějů Ostrovy čarodějů David Drake

Toto je "tradiční" fantasy a četla se celkem dobře, pokud se pamatuji, akorát pak dlouho (dva roky) nevyšlo pokračování.

Kůň Pána Boha Kůň Pána Boha Wilhelm Dichter

Již si přesně nepamatuji, ale mám za to, že je to jedna z těch "lepších a čtivějších" knih na téma holocaustu a utrpení Židů za II. světové války. Asi tak 1x za cca 2-3 roky přečtu hned po sobě 3-4 knihy na toto téma... pak musím odpočívat, protože je to síla...

Křižák Křižák Michael Alexander Eisner

Když jsem to četla, bylo to úchvatné prožívání příběhu z historie. Obdivuji autora, že to takhle dokázal napsat. Přirozeně včetně líčení drsných středověkých scén.

22.01.2016 5 z 5

Jak vycvičit draka Jak vycvičit draka Cressida Cowell

Na to, že jsem to četla až TED, vážně dobrá oddechovka pro děcka. Rozšířila jsem si slovník. Např. vím, co je hibernace haha

22.01.2016 4 z 5

Vraždy hollywoodských hvězd Vraždy hollywoodských hvězd Václav Pavel Borovička

Zajímavé, čtivě psané, de facto oddechová literatura :)

22.01.2016 3 z 5