nauseo nauseo komentáře u knih

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Téma nevšední, a proto skvělé. Takovéto stydno při čtení choulostivého je k nezaplacení, zvlášť za dusivé atmosféry. Celkový chaos v domě a nezvyklé reakce dětí vás vtáhnou a zajímají - knihu jsem, jako vůbec první, skutečně přečetl jedním nádechem. Přesto si ale myslím, že si autor s Jackovo flegmatismem mohl ještě více pohrát - mohl být hlouběji popsán, konkrétněji a detailněji. Kdo tedy nakonec nese větší oběť, mrtví rodiče, nebo děti? Každopádně jste po přečtení této knihy šťastni za situaci ve vaší rodině a máte nutkání říci své matce, že ji máte rádi!

09.07.2012 4 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Knihu jsem dočetl právě teď. A jsem velmi unavený, což se mi normálně nestává. Momentálně se snažím z přečteného vydolovat nějaký závěr a názor. Ale nejde mi to. Určitě se mi líbí jazyk, jakým byla kniha napsána, způsob výpravy, kterým jsou bizarnosti popisovány trefně velmi suše. Také oceňuji, že autor svou knihu vlastně dodiktoval své manželce ze smrtelné postele, což se ocenit musí... Možná po nějakém čase, až se ve mě kniha usadí, vyvodím nějaký konečný dojem.

08.05.2012 4 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

K čertu s celým Formanem.

15.04.2012 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Její velikost a délka je skutečně pouze geniální zdání.

15.04.2012 5 z 5