NatyDee NatyDee komentáře u knih

Tak trochu jiná Tak trochu jiná Nina Berry

U knížky mě zprvu upoutala její obálka, která je opravdu povedná. Obsah se mi velice líbil, jelikož jsem čekala takovou "předehru", ale kniha jde hned od začátku do příběhu. Dez a Caleb to je prostě dvojka. Doufám, že knížka bude mít pokračování, přece to takhle neskončí? ;-)

14.10.2014 4 z 5

Konečná volba Konečná volba C. C. Hunter (p)

Takhle knížka se mi z celé série líbila asi nejvíc. Jen ten boj s Mariem vzal rychlý konec, navíc se do toho zamotal John. Ale jinak velmi pěkná série.

14.10.2014 4 z 5

Znamení vlka Znamení vlka M. T. Majar (p)

Vlkodlaci (Lycas) prostě bezva téma. Kniha se čte velmi dobře, rozhodně mě konec navnadil na druhý díl.

14.10.2014 5 z 5

Ohnivé srdce Ohnivé srdce Richelle Mead

Richelle Mead mě opět nezklamala, knížka je úžasná. Vztah Sydney a Adriana se vyvíjí a s ním jeho postavy. Knížka je psána z pohledu Sydney a nově i Adriana, je hezké mu vidět i do hlavy. Nejvíc mě asi dostal ten konec. PÁNI! byla jsem dost v šoku a některé postavy bych nejraději přetrhla (hlavně její sestru), ale už se těším na další díl, který letos vyjde, jelikož jsem moc zvědavá, jak se tohle vyřeší. Každopádně doporučuji!!!

12.09.2014 5 z 5

Maškaráda Maškaráda Terry Pratchett

Skvělá knížka, která prostě má své kouzlo. Měla jsem tedy možnost vidět ji i v divadelním zpracování v Divadle v Dlouhé a klobouk dolů velmi se jim to povedlo.

Útěk z Čečny Útěk z Čečny Zdeněk Novák

Musím se přiznat, že tuto knížku jsem četla plná napětí až do konce. Mnoho lidí si ani neuvědomuje, co musí emigranti podstoupit, aby získali trochu té svobody a nároku na "normální život. Jsem ráda, že takovéhle knihy existují a můžeme si osudy přečíst a jen konstatovat, že to jsou obdivuhodně silní lidé, kteří mají velkou vůli. Opravdu tato kniha stojí za to si ji přečíst, pak možná budou někteří smyšlet o lidech trochu jinak...

20.09.2013 4 z 5

Mág – Mistr Mág – Mistr Raymond E. Feist

Nemám co dodat, výborné čtení, tak jak má být :-)

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Ke knížce jsem se dostala úplně náhodou, jelikož jsem viděla,že má běžet v kině a jelikož dle mých zkušeností je kniha lepší, nejdříve jsem si ji přečetla. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, velice krásně napsané, přečetla jsem jí během pár dní. Film jsem následně viděla, ale nelíbil se mi tak,jako knížka, i když je pěkně natočený. Knížka mi spíš přiblížila emoce jak Wandy tak Mel i okolních lidí. Doporučuji přečíst, každý si tam najde něco svého.

Rubín je krví mého srdce Rubín je krví mého srdce John Clarke Bowman

Krásný historický román, který zachycuje kolonizaci ve Virginii. Velmi zajímavý je popis života tamních lidí a přírody ve Virginii i postupné kolonizace a jak už to bývá lidské chtivosti po moci. Kniha se skládá ze dvou částí, kdy tedy mě se líbila více první, která se odehrává ve Virginii. Druhá část je věnována Londýnu a životu na dvoře Jakuba Stuarta a tamním poměrům. Škoda jen toho konce, kdy osud Pocahontas nepřál, když už měla naději snad na šťastný život se Smithem. Ale každopádně doporučuju je to krásný romatický a dobrodužný román pro dospělé.

20.09.2013 4 z 5