n.ezn.amy n.ezn.amy komentáře u knih

Mlčení korunních svědků - Rudolf Hess a vévoda z Kentu Mlčení korunních svědků - Rudolf Hess a vévoda z Kentu Clive Prince

Zajímavá kniha o Rudolfu Hessovi, jeho cestě do Anglie, aby sjednal mír, jeho věznění v Anglii a nakonec Norimberský proces a jeho doživotní odsouzení ve Spandau. Ač nejsem velkým příznivcem konspiračních teorií, tak tato kniha přináší zajímavá fakta a domněnky o tom, zda-li ve Spandau byl skutečný vezeň Rudolf Hess či jen jeho dvojník. Proč nikdy nemohl být propuštěn na svobodu, kdy ti kteří spáchali mnohem větší zločiny, byli dávno na svobodu propuštěni.

16.12.2019 4 z 5

Kapitán z Letné Kapitán z Letné Karel Felt

Memoáry velké Legendy pražské Sparty, Jozef byl ten pravý kapitán nejslavnějšího mužstva světa

16.12.2019 5 z 5

Anglie hraje venku Anglie hraje venku John King

Volné pokračování Fotbalové fabriky, kdy se fandové rozhodnout jet na Mistrovství Evropy, jejich cesta přes Nizozemí až do Německa, plná alkoholických eskapád a rvaček

15.12.2019 5 z 5

Bláža - Moje pravda Bláža - Moje pravda Milan Macho

Memomáry jednoho z nejlepších českých brankařů dnešní doby, který se podle mě řadí mezi desítku nejlepších všech českých brankařů celé historie. Nebojí se v této knize vylíčit i určitá tabuizovaná témata. Prostě další z legend pražské Sparty

Double! AC Sparta Praha Double! AC Sparta Praha Karel Felt

člověk rád opráší vzpomínky na famozní sezonu nejslavnějšího klubu na světě

Sparta, můj život Sparta, můj život Karel Felt

Jirka Novotný je legenda Sparty, proto nesmí chybět ani v mojí knihovně

06.12.2019 5 z 5

SS - Leibstandarte - Historie první divize SS 1933 - 45 SS - Leibstandarte - Historie první divize SS 1933 - 45 Rupert Butler

Skvěle sepsaná kniha o I. divizi SS, plná dobových fotografií a vyčerpávajících popisů nasazení této vojensky jedinečné divizi. Můžeme hodnotit tuto divizi podle zločinů, které spáchali, ale nelze jí upřít fanatické nasazení a velké vojenské úspěchy

24.11.2019 5 z 5

Městské brány v Čechách Městské brány v Čechách Tomáš Koutek

díky Tomáši Koutkovi člověk rád vyrazí po zaniklých městech a vesnicích poznat historii koutů naší země

21.11.2019 5 z 5

Nejkrásnější české rybníky Nejkrásnější české rybníky Tomáš Koutek

nádherná kniha, která ukazuje vybrané rybníky v Čechách, kdy z knihy číší ta pohoda strávená na jejích březích. Velký respekt autorovi, že toto zmapoval. Tomáš Koutek je ryzí člověk

21.11.2019 5 z 5

24 a 1/2 hodiny denně 24 a 1/2 hodiny denně Jana Rečková

za mě velice příjemné překvapení, ke knize jsem se dostal náhodou, kdy jsem nevěděl co si přečíst a velice mě bavila. Pohled do zdravotnictví v minulém století s příměsí hororu, to tu ještě nebylo

30.10.2019 5 z 5

Ozvěny velké písně Ozvěny velké písně David Gemmell

kvalit jeho předchozích děl asi nedosahuje, ale přesto i tato kniha má svojí kvalitu a udržuje si svoje napěstí a kouzlo

30.09.2019 4 z 5

Čeští biskupové a arcibiskupové Čeští biskupové a arcibiskupové Tomáš Koutek

Nádherná a zajímavá kniha o českých církevních hodnostářích, kdy člověk se hodně dozví z historie. Je vidět, že si autor dal velkou práci s tímto dílem

21.08.2019 5 z 5

Hitlerovi žoldnéři: Mistři německé válečné mašinérie z let 1939-1945 Hitlerovi žoldnéři: Mistři německé válečné mašinérie z let 1939-1945 James Lucas

Zajímavá kniha, která bez patosu a nekriticky hodnotí velitele německé armády. Skvělý stratégové a bojovníci, kteří měli pouze tu smůlu, že stáli na straně poražené armády

21.08.2019 4 z 5

Vlk ve stínu Vlk ve stínu David Gemmell

skvělé postapo, kdy Gemmell dokazuje, že neumí psát pouze fantasy. Jon Shannow touží po míru, ale přesto je nucen znovu bojovat pro ženu, kterou miloval a jít za ní třeba do pekla

Den obrů Den obrů Lester Del Rey

překvapivě dobře namíchaný mix severské ságy s reálným světem lidí a moderních zbraní, kdy dva hlavní hrdinové se zúčastní Ragnoroku. Tahle kniha mě moc bavila

Trnový císař Trnový císař Mark Lawrence

Skvělá trilogie dočtena. Jorg došel nakonec, aby se stal císařem. Za mě hodně překvapivý konec, ale ty netradiční závěry mají něco do sebe

20.06.2019 5 z 5

Vysoko nad městem Vysoko nad městem Otakar Theer

velmi dobrý výběr básní tohoto nadaného literáta, z kterých číší radost ze života. Škoda tak krátkého jeho života

10.04.2020 5 z 5

Sparta Praha - srdce naše Sparta Praha - srdce naše David Soeldner

Stejně jako miluju fotbalovou Spartu, tak neméně miluju i tu hokejovou. Historie tohoto slavného klubu a jeho představitelé, jsou v této kronice dopodrobna popsány. Tak ať nám do dalších let děláš Spartičko jenom radost

06.04.2020 5 z 5

Stephen King - Mistr strachu Stephen King - Mistr strachu Lisa Rogak

Celkem dobře sepsaný životopis Stephena Kinga, i když za mě je lepší 40 let hrůzy ....

04.04.2020 4 z 5

Pivrncovy šlapky Pivrncovy šlapky Petr Urban

Kdo má rád vtipy Petra Urbana, tak v této knize si určitě přijde na své

04.04.2020 5 z 5