Den obrů

Den obrů https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41138/den-obru-41138.peg 4 33 7

DEN OBRŮ pojednává o Ragnaröku - poslední bitvě mezi severskými bohy a ledovými obry. Hrdinové říše Asgardu slábnou. Bůh Odin si uvědomuje, že bez nové krve nemají bohové šanci zvítězit v posledním střetnutí se silami zla a souhlasí s tím, aby v rozhodujícím boji vedl vojska Asgardu nový válečník. Leif Svensen je farmář a jeho bratr-dvojče Lee je protřelý voják, který prošel několika bojišti světa, včetně korejského. Háček je v tom, že zatímco většina bohů, včetně Thora, sází na Leeho, bůh zlomyslnosti a klamu, Loki, si vybral jako svého oblíbence právě Leifa. Valkýry se vydají na Zem, aby hrdinu dopravily do Asgardu. Jejich koně však mohou přes duhový most Bifröst přenést jen jednoho člověka, který umírá se zbraní v ruce... Jak sem Leifa dopravit? Začíná Fimbulwinter, zima, která předznamenává Ragnarök...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Klub Julese Vernea

Day of the Giants , 1959

Palorizek85
23.02.2021 5 z 5

Příjemné překvapení. Kniha se řadí do zlaté éry fantasy a byť jsem měl zprvu trochu obavy o její kvalitě, zcela mě pohltila a přečetl jsem jí jedním dechem. Mohu jen doporučit všem co mají rádi severskou mytologii.

kokrokr
29.01.2021 3 z 5

Zábavné a čtivé, dávám tři a půl bodu.

Dragonajt
27.09.2020 5 z 5

Tahle kniha mě bavila od začátku až dokonce, což můžu říci jen o velmi málo knihách. Je to výborné fantasy mísené s mytologií dávných Vikingů děj se odehrává v moderní době Ragnarok bitva bohů a obrů, pokud bohové prohrají svět padne, celému příběhu vévodí Hlavní hrdina kterého si bohové spletou s jeho bratrem který byl nelítostným válečníkem a zvolí si ho omylem za svého Šampiona Leif Svensen ale nakonec svým důvtipem dokáže že se bratru hravě vyrovná a zachrání svět před zkázou.

n.ezn.amy
21.08.2019 5 z 5

překvapivě dobře namíchaný mix severské ságy s reálným světem lidí a moderních zbraní, kdy dva hlavní hrdinové se zúčastní Ragnoroku. Tahle kniha mě moc bavila

JosefKomensky
04.07.2019 5 z 5

Byla to super knizka jedna z mych prvnich porevolucniich prectenyych Fantasy - diiky Jardo

jindrich7442
28.10.2017 4 z 5

Příliš mi nesedí myšlenka, že Ragnarök vyhráli Ásové díky skřetům, kteří vyráběli hromady granátů a atomových pum. Na druhou stranu velice oceňuji množství mytologických detailů. Vzhledem k době kdy příběh vznikl bych čekal mnohem víc vlastní fantazie.

SiuxBeast
17.04.2014 4 z 5

Zajimavé prolnutí našeho světa a fantasy, resp. seveské mytologie...A taky konec světa trošku jinak než nám ho servírujou obyčejně. Skvěle se čte, doporučuju

severská mytologie

Autorovy knížky