Den obrů

Den obrů https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174312/den-obru-174312.jpg 4 33 7

Den obrů pojednává o Ragnaroku – poslední bitvě mezi severskými bohy a ledovými obry. Hrdinové říše Asgardu slábnou. Bůh Odin si uvědomuje, že bez nové krve nemají bohové šanci zvítězit v posledním střetnutí se silami zla a souhlasí s tím, aby v rozhodujícím boji vedl vojska Asgardu nový válečník. Leif Svensen je farmář a jeho bratr-dvojče Lee je protřelý voják, který prošel několika bojišti světa, včetně korejského. Háček je v tom, že zatímco většina bohů, včetně Thora, sází na Leeho, bůh zlomyslnosti a klamu, Loki, si vybral jako svého oblíbence právě Leifa. Valkýry se vydají na Zem, aby „hrdinu“ dopravily do Asgardu. Jejich koně však mohou přes duhový most přenést jen člověka, který umírá se zbraní v ruce… Jak sem Leifa dopravit? Začíná Fimbulwinter, zima, která předznamenává Ragnarok… Lester Del Rey na vrcholu své dokonalosti!... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Klub Julese Vernea

Day of the Giants , 1959

Palorizek85
23.02.2021 5 z 5

Příjemné překvapení. Kniha se řadí do zlaté éry fantasy a byť jsem měl zprvu trochu obavy o její kvalitě, zcela mě pohltila a přečetl jsem jí jedním dechem. Mohu jen doporučit všem co mají rádi severskou mytologii.

kokrokr
29.01.2021 3 z 5

Zábavné a čtivé, dávám tři a půl bodu.

Dragonajt
27.09.2020 5 z 5

Tahle kniha mě bavila od začátku až dokonce, což můžu říci jen o velmi málo knihách. Je to výborné fantasy mísené s mytologií dávných Vikingů děj se odehrává v moderní době Ragnarok bitva bohů a obrů, pokud bohové prohrají svět padne, celému příběhu vévodí Hlavní hrdina kterého si bohové spletou s jeho bratrem který byl nelítostným válečníkem a zvolí si ho omylem za svého Šampiona Leif Svensen ale nakonec svým důvtipem dokáže že se bratru hravě vyrovná a zachrání svět před zkázou.

n.ezn.amy
21.08.2019 5 z 5

překvapivě dobře namíchaný mix severské ságy s reálným světem lidí a moderních zbraní, kdy dva hlavní hrdinové se zúčastní Ragnoroku. Tahle kniha mě moc bavila

JosefKomensky
04.07.2019 5 z 5

Byla to super knizka jedna z mych prvnich porevolucniich prectenyych Fantasy - diiky Jardo

jindrich7442
28.10.2017 4 z 5

Příliš mi nesedí myšlenka, že Ragnarök vyhráli Ásové díky skřetům, kteří vyráběli hromady granátů a atomových pum. Na druhou stranu velice oceňuji množství mytologických detailů. Vzhledem k době kdy příběh vznikl bych čekal mnohem víc vlastní fantazie.

SiuxBeast
17.04.2014 4 z 5

Zajimavé prolnutí našeho světa a fantasy, resp. seveské mytologie...A taky konec světa trošku jinak než nám ho servírujou obyčejně. Skvěle se čte, doporučuju

severská mytologie

Autorovy knížky