24 a 1/2 hodiny denně přehled

Jana Rečková

Obálka knihy 24 a 1/2 hodiny denně

Pod pláštíkem běžných, smutných i legračních ‚doktorských historek‘ skrytě bují něco mnohem ošklivějšího; nebezpečí, kterému by se leckdo s chutí vysmál, kdyby náhodou nepostihlo i jeho… Kolik ze záhadných úmrtí se dá počítat k neobjasněným vraždám? Kdo se zbavuje svědků a kdo bude další na řadě – oddílenský ošetřující lékař, nebo snad zbytečně zvídavý patolog? Kdo zabíjí milence mladé lékařky? Na pomoc přichází nezištný léčitel, a vzápětí je bizarním způsobem potrestán. Má vůbec smysl žádat o radu dobrou čarodějku – pokud náhodou víte, kde ji najít? Dost možná i někteří členové komunistické strany uvěří, že se na světě dějí divné, nevysvětlitelné věci, ale zaručeně si to nechají pro sebe… Tento příběh je zasazen do kulis zdravotnictví minulého režimu, a pokud si myslíte, že se od té doby všechno změnilo, tak se opravdu nemáte čeho bát.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize 24 a 1/2 hodiny denně. Přidejte ho na této stránce. Přihlašte se a napište ho.


Nový komentář

ludek.n
12.05.2025

Lékařka Jana Rečková vypráví smutné i legrační doktorské historky, které orámovala hororovým motivem temného, z pekelných hlubin vyvěrajícího, prokletí. Netroufám si tvrdit do jaké míry, jsou případy z 24 a půl hodiny denně skutečně vybrané z běžné lékařské praxe, ale věřím, že mnoho z nich reálný základ opravdu má a je jen otázkou, zda jsou démoni opravdu tím nejděsivějším elementem tohoto vyprávění, nebo zda tuto charakteristiku přiřknout spíše socialistickému zdravotnictví. Hrůza a děs jsou každopádně zaručeny, byť v podání značně zmírněném inteligentním autorčiným sarkasmem. Nadsázka dodává románu na atraktivnosti a ze suchopárného lékařského prostředí dělá dějiště zázraků a divů. Současně posunuje příběh do oblastí lehkého, odpočinkového čtiva, protože prodírat se záplavou všech těch vysoce odborných a specializovaných termínů by bez ní byla bezpochyby sisyfovská práce.

všech 4 komentářů

Související novinky - 24 a 1/2 hodiny denně (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha 24 a 1/2 hodiny denně v seznamech

(aktualizováno 1x za hodinu)

v Přečtených41x
v Doporučených1x
v Mé knihovně36x
v Chystám se číst6x
v Chci si koupit5x

Čtenáři před vámi navštívili ještě tyto knihy:

Zavřít

Vypněte si reklamy na Databázi

Za 99 Kč vám vypneme všechny reklamní bannery na CELÝ ROK:

Chci vypnout reklamy

Jana Rečková také napsal(a)

Jana Rečková
česká, 1956 - 2018
2003  90%Kniha prokletých
2008  89%Pohřbeni na Soldafaru 1
2015  79%Virtuální vrazi
2011  76%Dračí mor
2017  72%Jáma a dům