mulderka mulderka komentáře u knih

Oltář ztraceného ráje Oltář ztraceného ráje James Rollins (p)

Pořád přemýšlím, kam pan Rollins chodí na ty nápady a jak to dělá, že teorie, na kterých stojí zápletka, vypadají tak věrohodně... vždycky, když dočtu, jen se děsím, aby snad náhodou neměl pravdu a něco takového už někde nečíhá. I tato jeho knížka je patřičně dobrodružná, velmi napínavá, ale... Sigma Force mě prostě baví podstatně víc, proto jen 3 velice subjektivní hvězdičky.

02.04.2015 3 z 5

Jidášův kmen Jidášův kmen James Rollins (p)

Kvalitní dobrodružná literatura, při které si od napětí nevydechnete - přesně tak to mám ráda. Někdo zde kritizuje zapojení Piercových rodičů a jeho strach o ně do děje, já jsem spíš uvítala jisté zlidštění jinak dost supermanské postavy. Mírně jsem nepochopila, jak to vlastně dopadlo se světélkující doktorkou - a taky Monkova protéza vyťukávající SOS byla už lehce nad rámec... takže si 5 hvězdiček pošetřím na jiného Rollinse - ještě mi jich k přečtení zbývá dost a moc se na ně těším!

02.04.2015 4 z 5

Wyoming Wyoming Zane Grey

Za dobrodružný děj a zápletku - 4 hvězdičky
Za ten strašlivě konzervativní názor na úlohu žen ve společnosti- 1 hvězdička :-(
Tohle mi na ZG vždycky hrozně vadilo a mrzelo , přesto dávám za 3a půl - pořád je to ještě jeden z jeho lepších westernů.

08.02.2015 3 z 5

Gravitace Gravitace Tess Gerritsen

Právě jsem dočetla a musím uznat, že takový nervák jsem tedy nečekala. Příjemně mě překvapily hodně drsné popisy situací - na to, že autorka je žena, dokonce ani ten konec nebyl tak přeslazeně romantický ;-) A před odbornou úrovní můžu jenom smeknout...Určitě si od TG přečtu i další knížky!

29.01.2015 4 z 5

Paní Ti na stopě zločinu Paní Ti na stopě zločinu Frédéric Lenormand

Mně tyto knížky připadají spíš jako parodie na vynikající originál, navíc patrně nechtěné... Nikdy neměly být napsány!

24.01.2015 1 z 5

Tunel do pozítří Tunel do pozítří * antologie

Skvělá antologie!! Jako malá jsem si ji nosila z knihovny hodně hodně často, pak ji bohužel vyřadili a po letech se mi ji povedlo vydražit na jednom SF conu - jak jsem byla ráda!! Dodnes je jednou z mých nejmilovanějších knížek :-)
PS.Dávám samozřejmě 5 hvězdiček, jen se mi nahoře nějak neobjevily...

01.09.2014 5 z 5